Скільки коштував долар в СРСР: блогер розвінчав міф про “67 копійок”

Твердження про те, що долар в СРСР коштував 67 копійок, є міфом. Насправді він продавався за курсом 8-10 радянських рублів.

Про це пише блогер Максим Мирович у своєму LiveJournal. Зокрема, він нагадав, що американської валюти в Радянському Союзі було зовсім небагато – вона головним чином використовувалася для купівлі імпортної продукції, – пише Оbozrevatel.



Твердження про те, що долар в СРСР коштував 67 копійок, є міфом

Монополію на здійснення валютних операцій у країні мав Держбанк і Зовнішторгбанк СРСР. Проте, існував підпільний ринок зі “справжнім ринковим курсом”, який визначається тільки попитом і пропозицією, пише блогер.

Один долар в 1960-1980-ті роки коштував на ньому близько 8-10 радянських рублів. “Валютнику”, якого спіймали з сумою менше 25 доларів, загрожували 3-8 років тюремного терміну, якщо сума була більше, то й покарання було жорсткішим, аж до смертної кари. 1961 року такий вирок отримали валютники Рокотов, Файбишенко і Яковлєв.

Монополію на здійснення валютних операцій в країні мав Держбанк і Зовнішторгбанк СРСР

Саме по 8-10 рублів “валютники” купували долари в іноземців біля готелів, а потім з невеликим відсотком перепродували.

Тому середня зарплата, яка в СРСР становила 140-150 рублів, після розвалу країни і з приходом ринкової економіки майже за один тиждень перетворилися на 15-20 доларів у реальному валютному обчисленні, що з точністю еквівалентно реальному курсу, що був у 60-80-ті “підпільним”.

Один долар в 1960-1980-ті роки коштував близько 8-10 радянських рублів

“У замкнутій структурі можна малювати будь-які курси валют, але щойно система стає частиною глобальної економіки й виходить на ринок реального попиту й пропозиції – то реальність тут же вносить корективи над усіма фантазіями”, – зазначив блогер.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини