США різко знизили оцінку обсягу допомоги, яку, на їхню думку, повинна повернути Україна. Йдеться про зменшення з 300 до приблизно 100 мільярдів доларів – на тлі переговорів щодо економічної угоди між Києвом і Вашингтоном.
Про це розповідає 24 Канал з посиланням на Bloomberg. Як зазначають журналісти, після раунду перемовин у Вашингтоні минулого тижня американська сторона пішла на поступки.
США пом’якшили вимоги щодо повернення допомоги Україні
Оцінка загальної допомоги Україні від США за час повномасштабної війни знизилася до 100 мільярдів доларів. Це майже співпадає з розрахунками Києва, які становлять понад 90 мільярдів доларів.
Однак адміністрація Дональда Трампа хоче бачити не просто повернення коштів, а прибуток для США. За інформацією джерел, Вашингтон наполягає на створенні інвестиційного фонду, куди надходитиме прибуток з майбутніх українських проєктів – зокрема в інфраструктурі та видобутку корисних копалин. США хочуть першочергового права на прибуток, як компенсацію за зброю та допомогу.
Українська сторона, зі свого боку, не визнає минулу допомогу боргом і прагне отримати кращі умови. У Кабміні утримуються від коментарів до завершення перемовин.
Міністр фінансів США Скотт Бессент підтвердив, що перемовини ще тривають. За його словами, “сторони дуже близькі до фінальної угоди”, і підписати її можуть вже цього тижня.
Утім, США досі неохоче обіцяють майбутні інвестиції у фонд, на яких наполягає Київ. Натомість вони вважають, що вже надана допомога має розглядатися як американський внесок у фонд відновлення.
