США переглядають ядерну стратегію через зростання потенціалу Китаю і Росії, – Пентагон

У Міноборони США почали перегляд підходів до ядерного стримування. Це зумовлено посиленням потенціалу Китаю і Росії.

Повідомляє 24 Канал з посиланням на офіційний сайт Пентагону. Згідно з інформацією пресслужби, 15 листопада Міністерство оборони представило Конгресу оновлену доповідь про стратегію використання ядерної зброї, яка відома як “Доповідь 491”.

Чому США вирішили переглянути стратегію ядерного стримування

Заступник помічника міністра оборони США з питань ядерної політики Річард К. Джонсон повідомив, що Америка переглядає свою стратегію ядерного стримування на тлі зростаючого ядерного потенціалу Китаю та Росії, а також через можливу відсутність міжнародних угод щодо контролю над озброєннями після лютого 2024 року.



В сучасному світі США стикаються з численними ядерними суперниками, які активно модернізують свої арсенали і відводять ядерній зброї важливе місце в стратегіях національної безпеки,
– зазначив він.

За його словами, оновлена стратегія передбачає кілька важливих змін у порівнянні з Оглядом ядерної політики 2022 року.

Як США можуть зміцнити ядерне стримування

Міністерство оборони США разом з Національним управлінням з ядерної безпеки вживає заходів для посилення ядерного стримування.

Серед основних ініціатив:

  • модернізація гравітаційної бомби B61-13, яка стане покращеною версією попередньої моделі та проводитиметься Національним управлінням ядерної безпеки Міністерства енергетики;
  • підвищення готовності підводних човнів класу Ohio оснащених ядерною зброєю.

За даними проесслужби, 15 листопада Міністерство оборони США представило Конгресу оновлену доповідь щодо стратегії застосування ядерної зброї, відому як “Доповідь 491”. У документі відображено зміни, спрямовані на протидію зростаючим загрозам, зокрема, на збільшення та диверсифікацію ядерних арсеналів потенційних противників.

Основні пункти нової стратегії, за даними Пентагону:

  • стримування кількох ядерних суперників одночасно;
  • інтеграція неядерних можливостей підтримки ядерного стримування;
  • управління ескалацією у відповідь на обмежені ядерні або висококонсеквенційні неядерні напади;
  • розширені консультації з союзниками та партнерами для зміцнення колективної безпеки.

Доповідь підкреслює, що стримування не є універсальним рішенням. Для зниження стратегічних загроз необхідно також звертати увагу на контроль над озброєннями, зниження ризиків та запобігання ядерному розповсюдженню.

За словами Джонсона, хоча поточна програма ядерної модернізації є масштабною, її може виявитися недостатньо для реагування на майбутні виклики. США продовжують коригувати свою стратегію, щоб гарантувати безпеку та надійність ядерного стримування.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини