Свято Петра і Павла

Петрівки холодні — рік голодний

Свято Петра і Павла — український “екватор” літа

12 липня українці вшановують свято верховних апостолів Петра і Павла. Тутка розкаже вам багато цікавинок, пов’язаних з цим чудовим святом.

Як заведено в нашому народі, що не свято — то забобони: те не можна, се не роби. А варто згадати, що забобони прямо суперечать Христовій вірі, за яку, власне, і постраждали два великі мужі — Петро і Павло. В це свято варто зосередитися на духовній стороні свята, пригадавши, що в цей день два сподвижники віри загинули мученицькою смертю і тим прямо засвідчили свою віру в Ісуса.

Ким були цих два чоловіки?

Петро був братом Андрія Первозванного, і саме він привів Петра до Ісуса. Ісус сам обрав для нього ім’я — Кифа (Петрос), що в перекладі означає “скеля”, і повелів пасти Свою паству. З того часу чоловік пройшов важкий шлях — від заперечення і поневіряння в Христі до справжнього апостольства, перетворившись у світоча та велета сили й духу і став першим Папою Римським. Павло, навпаки, не був з-поміж перших 12-ти апостолів, і спершу переслідував християн. Він жорстоко вбивав їх, знищував, не мав до них жодного жалю, хоча й був багатою й освіченою людиною, яка знала і розуміла давні Писання про обіцяного Месію. Після навернення і хрещення прийняв ім’я Павло (до того звався Савло), і вирушив проповідувати Світло, яке просвітило його, по цілому світу. Його листи й послання підкріплення та підбадьорення до різних міст, де започаткувались перші християнські спільноти, увійшли до Нового Завіту.



Петро і Павло померли в один день: Петра розіп’яли вниз головою, Павлові відрубали голову. Згадуємо про день їх переходу до вічності саме 12 липня, і заохочуємо молитися до святих покровителів у всіх потребах.

Наш народ здавна був дуже спостережливим і уважним до змін природи та довколишнього світу. Саме так, українці охрестили свято Петра і Павла “екватором літа”: від цього дня земля починає готуватися до осені. Не рекомендували до 12 липня починати жнива і косовицю, бо “Петро і Павло наливають колос”. А ще в цей день закінчується піст Петрівка, і молодь радо спішила до забав і гулянь. Жінки прикрашали оселі вишитими рушниками й зіллям з полів та всі вірні поспішали до церкви.

Народні прикмети у день свята Петра і Павла:

  • По Петру — та й по теплу
  • Петрівки холодні — рік голодний
  • На Петра вода тепла
  • Петрівка минає — половини літа немає
  • Дощ на Петра і Павла — вродить жито

Гарного всім свята!!

За матеріалами Тутка.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини