“Світ ще довго не зможе повернутися до нормального життя” – ВООЗ

Cитуація з пандемією коронавірусом у світі погіршується.

За минулу добу заразилося понад 230 тис. осіб, повідомив під час брифінгу генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус, передає РБК-Україна.

80% нових випадків зараження зареєстрували в 10 країнах. Половина з усіх виявлених випадків відбулися у США і Бразилії.У ВООЗ ситуацію з коронавірусом у світі можна умовно поділяють на 4 сценарії.

Країни, які підготувалися і швидко впоралися з першими випадками коронавірусу. Вони уникли великих спалахів. Це острівні держави Тихого океану, Карибського басейну та деякі країни Африки.

У деяких країнах Європи відбулися спалахи, але керівництво держав взяло ситуацію під контроль. Це дозволяє поступово відновлювати економічні процеси та відкривати кордони.

Є держави, які подолали пік коронавірусу, але на етапі ослаблення карантину там почалися нові спалахи Covid-19. Це відбулося через не застосування або не виконання карантину.

По всій Америці, Південній Азії і в кількох країнах Африки відбувається інтенсивна передача вірусу.

Гебреісус заявив, що епіцентр коронавірусу все ще розташований в Південній і Північній Америці.

“Нам необхідно досягти стійкої ситуації, коли ми будемо мати адекватний контроль над цим вірусом, не обмежуючи повністю своє життя. Або стрибати від блокування до блокування; що має надзвичайно згубний вплив на суспільство. В осяжному майбутньому повернення до старої “нормальної” життя не буде. Але є дорожня карта до ситуації, коли ми можемо контролювати хворобу і продовжувати жити”, – резюмував глава ВООЗ.