“Темп буде наростати”: Зеленський зробив гучну заяву про “турбозміни” в Україні

За допомогою об’єднання як національної ідеї Україна зможе “зробити неможливе” і стати країною з динамічним розвитком та найшвидшим темпом позитивних змін у світі.

Таку думку в колонці для спеціального випуску журналу “Новое Время” “Світ у 2020” висловив президент Володимир Зеленський. Його стаття називається “Вперед і вгору. Про формулу майбутнього для країни”, передає Обозреватель.

Політик підкреслив, що українці обрали правильний напрямок – “до сучасної, європейської країни з ринковою економікою та сильною демократією”.“Але насправді ходили зачарованим колом. Те, що починалося благородними намірами та красивими деклараціями, закінчувалося договірняками, схемами, брехнею політиків, корупцією та пануванням монополій. Цикл повторювався кожні чотири-п’ять років, а іноді й частіше. Ми втрачали сили та мотивацію. Втрачали повагу світу, території та, найстрашніше, втрачали людей”, – написав український глава.

Він висловив упевненість у тому, що тепер ситуація зміниться. Як підкреслив Зеленський, “формула майбутнього для України” складається з п’яти складових, перша серед яких – мир.

“Ми хочемо миру на наших умовах. Тобто з поверненням Україні територій і наших людей. Із припиненням обстрілів і справжнім, а не фейковим мирним процесом. І тому саме ми, а не хтось інший зобов’язані діяти та досягати мирних рішень”, – зазначив президент.

Він додав, що мир – умова важлива, але не єдина: “Точно так само нам необхідні ефективні інститути та прозорі правила гри, обов’язкові для всіх. Перемога над корупцією та справедливі суди, рівність усіх перед законом і ліквідація привілеїв для обраних. Безумовний захист прав власності й жорсткі рамки повноважень, у які буде поставлено будь-якого чиновника – від президента до сільського старости​​​​​​​”.

Зеленський також вказав на важливість реального народовладдя, якісної інфраструктури, інвестицій.

“Можна скільки завгодно сміятися над “турборежимом” роботи влади, але не можна не визнати: у країні відбуваються зміни, на які не наважувалися цілі покоління українських політиків.

У 2020-му темп змін тільки наростатиме — за всіма п’ятьма напрямками. Зачароване коло розвитку розімкнули. І тепер тільки один шлях: уперед і вгору. Ну що, побігли!” – підсумував український глава.