Подорож з ручною поклажею має масу переваг: заощаджує гроші на авіаквиток і доставляє менше клопоту в порівнянні з громіздкою валізою. Тільки іноді помістити все найнеобхідніше в рюкзак становить проблему.
А відпочинок восени, коли потрібно взяти більше одягу для мінливої погоди, і зовсім змушує відмовитися від ідеї заощадити час і сили. Редакція зібрала найкорисніші лайфхаки, які навчать вміщати всі осінні речі в один рюкзак або сумку, – пише OBOZREVATEL.
1. Косметика в мініатюрах
У ручній поклажі можна перевозити рідину, гелі й аерозолі у місткостях до 100 мл. Загальний об’єм рідин не має перевищувати 1 літр. Усю косметичку потрібно запакувати у прозорий пакет. Найзручніші варіанти – зі спеціальним зіплоком. Де взяти маленькі місткості?
- Можна одразу придбати засоби для догляду за собою у travel-форматах. Тобто у невеликих тюбиках.
- Спробуйте пошукати вдома подарункові місткості з-під пробників або мініверсії продуктів, які часто дають в магазинах за акцією.
- Перелийте рідину у місткості зі спеціального набору для подорожі. Вони є у косметичних магазинах, IKEA, Miniso тощо.
Зверніть увагу: деякі із засобів гігієни можна не брати із собою. Натомість їх можна придбати на місці чи скористатися у тимчасовому місці проживання (готелі, хостелі, знімній квартирі тощо).
2. Поміркуйте, у чому будете летіти
Розкладіть перед собою усі речі, які плануєте взяти. Одяг “про всяк випадок” приберіть або ж візьміть удвічі менше.
Восени для подорожі одягайте багатошарові речі із багатьма кишенями. Адже будь-які невеликі предмети можна покласти в куртку й кишені светра. Для поїздки радимо обирати зручні й універсальні речі: базовий гардероб чи міський casual.
Приклад універсального look для подорожі восени:
- зручні джинси чи штани;
- бавовняна футболка чи лонгслів;
- толстовка або худі з капюшоном;
- спортивне взуття на зручній підошві.
Зверніть увагу: одягайте на себе те, що займає найбільше місця (толстовка, великі черевики тощо). А в рюкзак можна покласти дощовик і декілька светрів із тонкої, але теплої тканини.
3. Складайте речі компактно
Є чимало хитрощів, які допомагають компактно скласти речі в ручній поклажі чи невеликій валізі.
- Згорніть одяг в рулон: так вони займатимуть менше місця і збережуть охайний вигляд;
- Використовуйте компресійні пакети: складіть в них речі та випустіть із пакета повітря.
- Збирайте речі за принципом “матрьошки”. Наприклад, носки можна згорнути в трубочки та помістити у взуття. У кишені одягу можна покласти білизну.
- Візьміть із собою сумку-бананку. Так ви звільните рюкзак від ключів, карт, грошей і телефону.
4. Залиште вдома “зайву” техніку
Must have будь-якого мандрівника – телефон і зарядний пристрій. А от без плеєра, фотоапарата, фену, випрямляча для волосся можна обійтися.
5. Планування
Завчасно дізнайтеся прогноз погоди міста, де збираєтеся відпочивати. Проаналізуйте, чим ви будете займатися під час подорожі: ходити на екскурсії, загоряти на пляжі чи підійматися в гори? Так ви зрозумієте, які речі точно варто взяти.
А чи буде у вас можливість прати й прасувати речі? Від цього теж неабияк залежить, що буде у вашій валізі чи рюкзаку.
Зверніть увагу: приїхавши на відпочинок, варто відразу розпакувати речі, щоби вони розпрямилися. Можна увімкнути в душі гарячу воду та повісити там одяг на вішалках. Гарячий пар прибере невеликі складки й пом’ятості.
Крім цього, тепер можна упакувати ручну поклажу чи валізу у рейнкавер (чохол від дощу). Так ви убережете речі від бруду й шахраїв.
І пам’ятайте, що не варто забувати вдома гроші, білети, особисті документи й ключі від квартири. Якщо забули щось, чого немає в цьому переліку, – не критично. Усе інше можна придбати на місці.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини