Топ-6 голлівудських фільмів, у яких згадується Україна

У голлівудських стрічках уважні глядачі неодноразово помічали, як у діалогах чи в певних локаціях згадується Україна. Щоправда, з “режисерським баченням” того, якою є ця країна. Наприклад, у сюжетах йдеться про нелегальних працівників, імігрантів та зловмисників. А ще – неодноразово екранізували історії, пов’язані з аварією на ЧАЕС.

Дізнайтеся, в яких кінокартинах та в якому контексті говориться про Україну, – пише OBOZREVATEL.

  • “Збройний барон” (2005)

Країна: США



Жанр: кримінальна драма

Режисер: Ендрю Ніккол

У фільмі йдеться про родину українських емігрантів, яка переїхала до США. Одесити швидко адаптувалися до умов в іншій країні, та почали вести нелегальний бізнес із продажу зброї. Через стрімке збагачення емігрантів, ними зацікавилися агенти “Інтерполу”.

Ролі українців зіграли знамениті актори Ніколас Кейдж та Джаред Лето. Другий із яких, в образі персонажа Віталія, продемонстрував у фільмі непогані пізнання з географії України.

  • “Світло навколо” (2005)

Країна: США

Жанр: пригодницька трагікомедія

Режисер: Лев Шрайбер

Цей фільм знятий для того, щоб показати американцям стереотипи та живописні простори нашої держави. Актор Елайджа Вуд зіграв молодого американця українського походження. Він мандрує Україною і шукає жінку, яка в роки Другої світової війни врятувала його діда від нацистів.

У цій стрічці показали країну, жителі якої погано знають англійську, неохайні, не уявляють своє життя без м’яса, ненавидять євреїв, носять нестильний одяг і ворожі. Основана частина сюжету знімалася в Чехії, але на деяких кадрах можна побачити Одесу. Картина отримала дві нагороди Венеціанського кінофестивалю як найкращий біографічний фільм.

  • “Перевізник 3” (2008)

Країни: Франція, Великобританія, США

Жанр: пригодницький бойовик

Режисер: Олів’є Мегатон

Персонаж Джейсона Стейтема у першій та у другій частині “Перевізника” займався транспортуваннями і боровся з негідниками, які хотіли йому завадити. У третій – герой вирішує відпочити у Франції, але доля його відправляє до України, в місто Одеса. Тут одна корпорація прагне отримати дозвіл на утилізацію ядерних відходів: для цього вони використовують метод шантажу та викрадають українського міністра навколишнього середовища.

Деякі зі сцен фільму знімалися в Одесі: в аеропорту та на Привокзальній площі.

  • “Тенет” (2020)

Країна: Велика Британія, США

Жанри: бойовик, трилер, екшн, фантастика

Режисер: Крістофер Нолан

У сюжеті показано події “холодної війни”, які починаються з України. Спершу у столичній опері терористи беруть людей у заручники. Цю сцену знімали у бібліотеці імені Володимира Вернадського. Пізніше у кадрі з’являється підрозділ Національної поліції України.

Крім того, у цій стрічці режисер показав власне бачення війни на Донбасі, де головним антагоністом зробив олігарха із Росії Андрія Сатора: цей персонаж нібито намагається знищити весь світ.

  • “Розплата” (2010)

Країна: США, Велика Британія

Жанр: історична драма

Режисер: Джон Медден

Шпіони мають виконати небезпечне завдання у Східному Берліні. Для цього вони викрали німецького лікаря, який у часи Другої світової війни проводив в концтаборі жорстокі експерименти над дітьми. Далі потрібно було провчити лиходія. Їхня спецоперація зривається. За 32 роки донька агентки випускає книгу, в основу якої покладено історії її мами і товаришів. У цей час злочинець дає про себе знати.

Найдраматичніші події в сюжеті фільму розгортаються в Україні, а саме – у Вінниці. У деяких кадрах можна побачити вирізки з газет, де текст надруковано українською мовою.

  • “Земля забуття” (2011)

Країни: Україна, Франція, Польща, Німеччина

Жанр: драма

Режисер: Мішель Боганім

У кінострічці показано катастрофу на Чорнобильській АЕС 1986 року. У центрі сюжету особиста драма дівчини з Прип’яті, щасливе життя якої руйнується після аварії на атомному реакторі. У фільмі на прикладі однієї людини показано те, наскільки суттєво трагедія змінила життя жертв реальної історичної події.

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини