Білоруський диктатор прокоментував чергову появу ударних російських дронів над своєю країною. Цього разу “Шахеди” загрожували йому безпосередньо. Лукашенко визнав, що був змушеним відкласти політ через “Шахеди”, які залетіли в Білорусь.
Удень 3 жовтня українські моніторингові канали написали про три дрони, які заходили на Білорусь. “Беларуські Гаюн” додав, що в цей момент над країною був і гелікоптер Лукашенка. Та не повідомлялося, чи був сам диктатор на борту. Реакція Лукашенка з’явилася тільки 4 жовтня, її оприлюднило видання “Наша Ніва”, – пише 24 канал.
Лукашенко визнав проліт “Шахедів” над країною, але відмахнувся від проблеми
Щоб відкинути будь-які інсинуації щодо мого вертольота, дронів та іншого: це не мої проблеми, це проблеми служби безпеки. Нехай вони дивляться, де літають дрони та куди гелікоптеру президента летіти. Я справді до цього так ставлюся, – сказав Лукашенко.
Він мав летіти до Пінського району, коли почали доповідати про обстановку та погоду. Тож разом із пілотами було вирішено відкласти виліт на годину – нібито через несприятливі погодні умови.
За словами самопроголошеного білоруського президента, його гелікоптер летів дуже низько. Він припустив: це тому, “щоб електронними засобами з України було не видно”.
“Звичайно, вони вертоліт бачать: він великий, це не безпілотник. Нормально прилетіли. Тому я тут особливо не парюсь, як кажуть у народі, із цього приводу. І потім знаєте: збити гелікоптер президента – це війна, яка українцям не потрібна. Тому я не думаю, що в Україні ті, хто ухвалює рішення, стурбовані цією проблемою. Хоча, звичайно, що тут казати, це неприємно”, – підсумував Лукашенко.
А загалом він повідомив, що до Білорусі залітають безпілотники і з Росії, і з України – нібито було декілька таких випадків.
“Багато ми збиваємо. Ми не дивимося, чи це російські, чи українські”, – заявив диктатор.
Мінськ не буде говорити про “Шахеди” публічно
Таке рішення Лукашенко назвав соломоновим. Він пообіцяв “розбиратися на рівні фахівців” і не виносити у ЗМІ ці моменти.
За його даними, Україна планує виготовити та закупити близько 5 мільйонів безпілотників, а Росія ще більше. Але обидві сторони нібито не вміють керувати дронами, тому “часто ті безпілотники, які запускаються за Київ і далі, по Заходу України”, втрачають орієнтацію під упливом української РЕБ.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини