Чинний уряд на чолі з Олексієм Гончаруком було сформовано не на професійній основі й всупереч передбаченому законодавством порядку, а головним під час призначень міністрів був “абсолютний випадок”. Це й зумовлює непрацездатність нинішньої управлінської команди.
Про це заявив відомий український журналіст, публіцист і громадський діяч Віталій Портников в ефірі щотижневої інформаційно-аналітичної програми “Суботній політклуб”, яка вийшла ввечері 30 листопада 2019 року на телеканалі Еспресо.TV.
“Люди, які потрапили в український уряд після перемоги Володимира Зеленського, всі, це абсолютно випадкові люди. Окрім міністра внутрішніх справ і міністра фінансів, які були в попередньому уряді. Всі знали хто це такі, принаймні. Можна ставитися до когось позитивно, до когось – негативно, але люди відомі. Всі інші люди – це випадок”, – зазначив він.
Як наголосив Портников, переважна більшість чинних голів міністерств та відомств не висувалися певними політичними силами, їхні кандидатури попередньо не обговорювалися у парламентських комітетах й вони не виступали перед депутатами зі своєю програмою дій, аби було зрозуміло “хто ці люди і чого вони прагнуть”.
“Цей список був просто написаний на папері президентом Зеленським. Депутати, які голосували за цей список, навіть не знали прізвищ, за які вони голосують. Вони це побачили в останній момент. Там можна було б кого завгодно написати в міністри – хоч власного водія чи масажиста, чи ще когось. І його б обрали міністром чого завгодно – від економіки до оборони. І тому там є люди, які є спеціалістами, які вважаються спеціалістами і які не вважаються спеціалістами. Але в будь-якому разі, кожне призначення – це випадок. Абсолютний випадок”, – пояснив журналіст.
Нинішній персональний склад Кабінету Міністрів Портников охарактеризував як “купку випадкових людей”.
“Я хочу щоб в Україні після відставки уряду Гончарука з’явився професійний уряд. Професійний уряд має відповідати тим вимогам, про які я кажу: його має формувати коаліція, члени уряду (майбутні – ред.) мають ходити на комітети і розповідати, що вони мають робити, у них має бути бездоганна професійна репутація, вони мають бути відомими людьми. А коли ти набираєш міністрів просто так, тому що тобі нема кого набрати, то ти професійного уряду ніколи не отримаєш, а отримаєш купку випадкових людей, з яких випадково хтось випадково може бути хорошим міністром, хтось – випадково поганим, а хтось – ніяким. Зрозуміло, що такий уряд не може працювати. Й тому він працює в закритому режимі. Тому що це не уряд”, – підсумував він.
Редакція може не поділяти тексти та(або) погляди авторів і не несе відповідальність за їхні матеріали. Також редакція не несе відповідальності за коментарі, які розміщені в соціальних мережах під інформаційними матеріалами редакції.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини