Під час пресконференції із з президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусєдою та президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою Володимир Зеленський прокоментував ухвалення законопроєкту про мобілізацію. За його словами, цей документ – тільки один із багатьох, який стосується процесу мобілізації.
Пресконференцію транслювали в ефірі телемарафону, 24 Канал передає основне з неї. Зеленський підкреслив: він хотів би, щоб усі розуміли – в країні війна. До слова, захід відбувся у Вільнюсі, де сьогодні Україна та Латвія підписали безпекову угоду.
Для чого ухвалили закон про мобілізацію
Під час виступу президент кілька разів акцентував, що мобілізаційні процеси тривали і до прийняття закону. З початком війни було запроваджено воєнний стан, а отже і мобілізацію. Вона іде відповідно до термінів законодавства, Верховна Рада продовжувала її що три місяці. Тож нічого нового нема.
Довкола мобілізації є багато маніпуляцій і російських наративів щодо її зриву. Проте Зеленський закликав звернути увагу на факти: мобілізація триває згідно з законодавством воєнного часу.
Закон про мобілізацію, за який депутати проголосували зранку 11 квітня, є тільки одним із законів у цій галузі. Зміни до мобілізації внесли на запит військового керівництва.
Тут зафіксовано деякі зміни до деяких норм, які допоможуть військовому керівництву, – сказав лідер держави.
Зокрема, є посилення контролю щодо ухилянтів, також врахували питання відпусток і ротацій.
Перед голосуванням у парламенті виступили військові
Перед тим, як депутати підтримали закон, до Верховної Ради прибули командири бригад. Був і командувач Об’єднаних сил ЗСУ Юрій Содоль. Народні обранці аплодували йому, коли він сказав, що українські захисники тримають оборону з останніх сил, тож треба проголосувати за документ.
Напередодні депутати підтримали ідею запросити військове керівництво до парламенту. Називали прізвища Сирського, Баргилевича та Содоля.
Мобілізація – це не тільки про людей
Військові експерти нагадують, що мобілізація – це не тільки люди. Ідеться і про озброєння, і про фінансове забезпечення.
Перевагою України є те, що наші бійці креативні. Вони аналізують, як розгорталася та чи та битва, роблять висновки і можуть ефективно вражати ворога, який значно переважає кількісно.
Але має бути штатна чисельність озброєння, яка залежить від підтримки наших партнерів. Інакше Сили оборони воюватимуть з ворогом так, як він би цього хотів – чисельністю, змагаючись за те, хто може більше мобілізувати.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини