Цікаве питання: чому під час зльоту й посадки літака піднімають шторки ілюмінатора?

Цікаві питання. Чому під час зльоту й посадки літака піднімають шторки ілюмінатора - 1

Відкриття шторки ілюмінатора є частиною довгого процесу підготовки кабіни літака до аварійних ситуацій. У екіпажу є всього лише 90 секунд на те, щоб евакуювати всіх пасажирів в разі аварії. З невеликими поправками на розмір літака й кількість пасажирів процес евакуації займає однакову кількість часу. Тому для того, щоб укластися в ці самі 90 секунд, команда готує літак заздалегідь.Крім того, особливе значення мають місця, розташовані біля аварійного виходу — їх можуть займати тільки дорослі. Їм рекомендують ознайомитися з інструкцією з безпеки для того, щоб вони були готові допомогти екіпажу в разі надзвичайної ситуації.

Цікаві питання. Чому під час зльоту й посадки літака піднімають шторки ілюмінатора - 2

Шторки ілюмінатора піднімають під час посадки і зльоту, бо ці етапи польоту вважаються найбільш небезпечними. Як відомо, найбільша кількість катастроф відбувається якраз під час зльоту й приземлення, тому пасажирів просять підняти шторки, привести сидіння у вертикальне положення, пристебнути ремені і т.д. У разі, якщо щось піде не так, команда встигне швидко зреагувати.

Цікаві питання. Чому під час зльоту й посадки літака піднімають шторки ілюмінатора - 3

Крім того, потрібно врахувати наступне:

1. Пасажири цікаві. А це додаткові 100-300 чоловік, які спостерігають за процесом зльоту/посадки й готові моментально повідомити про те, що здалося їм дивним.
2. У випадку аварійної ситуації кожна секунда на рахунку. При піднятих шторках команда може легко бачити умови за бортом і приймати максимально правильні рішення щодо евакуації.
3. У випадку аварії люди повинні бути підготовлені. Тому вдень ​​відкриття шторок дозволяє пасажирам звикнути саме до такого освітлення. У разі аварійної евакуації у пасажирів не буде спонтанної зміни світлових умов в кабіні, що в свою чергу дозволяє уникнути тимчасового шоку. Те ж саме стосується до перельотів в нічний час: шторки відкриті, а освітлення в кабіні притлумлене. Це допомагає рятувальним службам зовні бачити, що відбувається всередині.

Правила, звичайно, можуть відрізнятися в залежності від авіакомпанії, але в більшості випадків за інструкцією потрібно, щоб шторки були відкриті.

За матеріалами clicow.com.