У Чернівцях чоловік “зламав” сервер мобільного оператора, щоб надати собі безлімітний 3G Інтернет (фото)

Компанії завдано збитків на суму більш як мільйон гривень. Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Чоловік несанкціоновано втрутився до серверу компанії та на правах адміна організував собі так званий «безліміт» на використання 3G Інтернету. За даним фактом розпочато кримінальне провадження.

До поліції звернулись представники одного із найбільших мобільних операторів країни з повідомленням про втручання невідомих осіб до мережі та комп’ютерних систем компанії. Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області Карпатського управління Департаменту кіберполіції провели перевірку отриманої інформації.

Слідчі Головного управління поліції Буковини за даним фактом розпочали кримінальне провадження за ч.2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України.

За результатом проведення комплексу оперативно-розшукових заходів та кропіткої роботи поліцейські встановили та задокументували причетність 29-річного мешканця Чернівців до протиправних дій в комп’ютерних мережах.

Поліцейські, спільно зі службою безпеки ТОВ, встановили втручання в роботу комп’ютерних мереж компанії, що було вчинено ще на початку року. Правопорушник отримав доступ до серверів компанії на правах адміна шляхом підбору паролів та здійснив поповнення трьох своїх особистих рахунків в білінговій системі на суму близько мільйона гривень. Таким чином зловмисник користувався послугами компанії за її ж рахунок.

Крім того, у липня 2017 року поліцейські зафіксували несанкціоноване активування хакером більш як ста скретч-карт цього ж оператора мобільного зв’язку на загальну суму більше 10 тисяч гривень.

За оперативною інформацією, чоловік підшуковував можливості збутускетч-карт для переведення коштів на картках у готівку.

Поліцейські провели санкціонований обшук квартири чоловіка, звідки вилучили 3g модеми зі зміненими ESN номерами, комп’ютери, жорсткі диски, Wi-Fi маршрутизатори, мобільні телефони та більше півсотні оптичних дисків.

Вилучену техніку направлено до експертного центру для проведення відповідних комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних експертиз. Питання щодо оголошення зловмисникові про підозру буде вирішено після отримання результатів. Слідство триває.

Comments

comments