Угорщина спростила умови в’їзду для громадян Росії та Білорусі, долучивши їх до програми “національної карти”. Це дозволило їм без перевірок щодо безпеки переміщатися по ЄС.
Цей крок, що став можливим після візиту прем’єра Віктора Орбана до Москви, викликав занепокоєння щодо безпеки. В Євросоюзі цей крок розкритикували: там вважають, що дії Орбана можуть підірвати європейську міграційну систему та зіграти на руку Кремлю, — пише 24 канал
Чому рішення Орбана спричиняє занепокоєння в ЄС
Угорщина нещодавно спростила умови в’їзду для громадян Росії та Білорусі, включивши їх у програму “національної карти”, що дозволяє їм перебувати в країні до двох років з можливістю продовження. Це стало можливим після нещодавнього візиту прем’єр-міністра Віктора Орбана до Москви.
Вже кілька днів росіяни можуть в’їжджати в ЄС через Угорщину без будь-яких перевірок безпеки та безперешкодно пересуватися до інших країн ЄС. Це стало можливим завдяки реєстрації в ролі гастарбайтерів в Угорщині, яку прем’єр-міністр Віктор Орбан поширив на вихідців з Росії та Білорусі в липні, – зазначають у виданні.
Це викликало занепокоєння у європейських країн, оскільки є побоювання, що російські шпигуни можуть скористатися цією можливістю або що Кремль може навмисно переправляти росіян для здійснення терористичних актів.
Експерт із питань зовнішньої політики ЄС Сергій Лагодинський критикує дії Угорщини, називаючи їх “неправильним підходом”. Він зауважив, що в Будапешті дали право на безперешкодний в’їзд росіян у той момент, коли російська влада робить усе можливе, щоб послабити Європу за допомогою гібридних атак.
Лагодинський також наголосив, що, хоч і не всі росіяни є частинами режиму, це рішення може посилити загрозу безпеці.
“Він підриває європейську міграційну систему та водночас робить себе слугою Кремля”, – наголосив експерт.
У виданні додали, що Угорщина очікує на близько 65 000 заробітчан, які можуть привезти сім’ї та через три роки подати заяву на постійне проживання.
Водночас інші країни ЄС, зокрема Фінляндія, обмежують в’їзд росіян, посилаючись на ризики дестабілізації кордонів і країн ЄС.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини