У Китаї зоозахисники та поліціянти врятували близько тисячу котів, яких везли за бійню. Ймовірно, їхнє м’ясо планували продати під виглядом свинини або баранини.
Про це повідомляє CNN з посиланням на китайське державне видання The Paper, – пише Громадське.
На початку жовтня після повідомлення зоозахисників поліціянти перехопили вантажівку з котами у провінції Цзянсу, що на сході Китаю.
Без втручання зоозахисників і поліціянтів котів, ймовірно, зарізали б і відправили на південь, щоб продати як шашлик зі свинини та баранини, або зробити з них ковбаси.
У звіті поліції не згадується, чи проводилися у цій справі якісь арешти. Також не вказується, чи були коти безпритульними або їх викрали.
Однак китайське видання зазначає, що зоозахисники вперше помітили велику кількість дерев’яних ящиків з котами біля місцевого кладовища. Вони патрулювали вулиці протягом шести днів, і коли вантажівка почала переправляти котів на бійню, то викликали поліцію.
На фотографіях, опублікованих The Paper, видно вантажівку з дерев’яними ящиками, а також врятованих котів у притулку, які сидять у клітках. Також видання опублікувало фотографії 2022 року з бійні, на яких зображено, як стверджується, котяче м’ясо.
Активіст Гун Цзянь, якого цитує видання, розповів, що незаконна бійня може продати 450 грамів котячого м’яса приблизно за 4 долари, видаючи його за баранину або свинину. Кожна кішка після забою та обробки важить близько двох кілограмів.
Інша активістка Хань Цзялі, яка брала участь у зупинці вантажівки, сказала, що це не вперше і що вона раніше боролася з подібною незаконною торгівлею у провінції Гуандун, що на півдні Китаю.
CNN зауважує, що новина викликала чергову хвилю занепокоєння щодо прав тварин і безпеки харчових продуктів у китайських соціальних мережах, і багато хто закликав до більш ретельного контролю з боку влади.
Один з нещодавніх харчових скандалів був пов’язаний із головою щура, яку знайшли в шкільній їжі. Місцеві чиновники спочатку наполягали, що це був шматок качиної шиї, але слідчі провінції виявили протилежне.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини