В 2018 році Китай заблокував мільйони спроб придбати квитки на громадський транспорт через низький соціальний рейтинг окремих осіб.
Соціальний рейтинг – це система оцінювання окремих громадян та організацій за певними параметрами, що відповідають інтересам держави. На практиці це виглядає так, що за порушення оцінка знижується, що призводить до обмеження можливостей та прав громадян, – повідомляє Platfor.ma, із посиланням на АР
Правляча партія КНР переконана, що покарання та винагороди за соціальним рейтингом покращать порядок у швидко мінливому суспільстві після трьох десятиліть економічних реформ. У цій країні система працює вже декілька років і наразі серйозно впливає на життя людей. Так, минулого року в Китаї не продали 17,5 млн квитків на літаки, а також 5,5 млн разів відмовили у продажі залізничних квитків громадянам із занадто низьким рейтингом. За межі Китаю заборонили виїжджати 128 громадянам. Причинами називають різноманітні правопорушення «соціальної довіри», включаючи неоплату податків та штрафи, які знижують соціальний рейтинг громадян Китаю.
Крім того, китайська влада запустила спеціальний додаток, який показує користувачу «людей з низьким соціальним рейтингом» навколо. Додаток заохочує повідомляти, коли хтось із цих людей здійснює дії, які не відповідають їх «соціальному статусу» – наприклад, купують товари, які їм не по кишені.
Владні структури експериментують з «соціальним рейтингом» з 2014 року на усій території Китаю. Бали «соціальної довіри» знімають за порушення законів чи навіть незначні адміністративні правопорушення, на кшталт вигулювання собаки без повідка.
Докладніше про все це можна прочитати тут.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини