У Росії обурилися через рішення прибрати гасло “Героям слава!” з форми збірної України

Почесний президент Російського футбольного союзу (РФС) В’ячеслав Колосков залишився вкрай незадоволений рішенням УЄФА прибрати з нової форми збірної України слоган “Героям слава!”, оскільки вважає це недостатньою мірою. За його словами, в такий спосіб організація створила дуже небезпечний прецедент.

У коментарі виданню “Чемпіонат” колишній глава РФС заявив, що, згадуючи в своєму рішенні Організацію Об’єднаних Націй (ООН), Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) нібито змішав політику зі спортом. Він вважає, що на екіпіровці мають бути лише номер, прізвище та прапор або герб збірної.

“Категорично не згоден з рішенням УЄФА! Що “Слава Україні!” – політичний слоган, що “Героям слава!” Прибрати друге – це мінімальна поступка, на яку пішла УЄФА, і то після листів РФС. УЄФА створили прецедент, з якого потім важко буде вийти. До чого тут взагалі ООН? Ми говоримо, що спорт поза політикою, і починаємо приплітати ООН. Давайте потім НАТО включимо, ще когось. Це футбол, у нього грають за правилами. Все чітко прописано, винаходять якісь норми і регламенти. Жодних контурів не має бути або слоганів. Ззаду має бути номер і прізвище, а на грудях знак збірної. Я як громадянин Російської Федерації кажу, що це ніяке не вирішення питання”, – поділився своєю думкою Колосков.

Нагадаємо, що на початку червня Українська асоціація футболу (УАФ) представила нову форму збірної України, в якій вона має зіграти на Євро-2020. Наявність на ній карти нашої країни з Кримом обурила росіян, які закликали УЄФА заборонити використання екіпіровки на чемпіонаті.