У США вперше за майже 70 років стратили жінку на федеральному рівні. Виконання вироку відкладали двічі

У Федеральній в’язниці Терре-Хот у штаті Індіана 13 січня зробили смертельну ін’єкцію 52-річній Лізі Монтгомері, засудженій за вбивство жінки та викрадення дитини. Це перша страта жінки на федеральному рівні за останні майже 70 років.

Про це повідомляє Громадське, посилаючись на BBC.За словами свідків, жінка, яка стояла поруч з Монтгомері під час страти, зняла маску з неї маску та запитала, чи хоче вона щось сказати. Засуджена сказала, що ні й більше нічого не сказала.

Страта, яку відкладали двічі

Вперше виконання вироку відклали у грудні через коронавірус в адвокатів, вдруге — у січні через рішення суду.

У вівторок, 12 січня, суддя Джеймс Хенлон з окружного суду США Південного округу Індіани зупинив страту до з’ясування психічного стану Монтгомері. Адвокати заявляли, що в обвинуваченої ушкодження головного мозку та психічне захворювання, «яке погіршилося сексуальними тортурами, що їм вона піддавалася з боку опікунів».

Адвокати апелювали до законодавства, яке забороняє страчувати людей, які через психічну хворобу не розуміють підстав для страти, передає CNN.

Водночас Верховний суд відновив проведення страти, відмовивши адвокатам у проханні провести засідання для встановлення психічного стану Монтгомері.

Зазначимо, що останньою страченою жінкою на федеральному рівні у США була Бонні Хіді, яка померла в газовій камері в Міссурі у 1953 році.

У липні 2020 року смертну кару провели на федеральному рівні вперше за 17 років — до цього такий вирок виконували у 2003 році. Ліза Монтгомері стала одинадцятою страченою на федеральному рівні за каденцію Дональда Трампа.

У чому звинувачують Монтгомері?

Засуджена Ліза Монтгомері з Канзасу в грудні 2004 року поїхала до вагітної жінки Боббі Джо Сіннет у Міссурі для того, щоб начебто придбати цуценя. Натомість Монтгомері напала на Сіннет, яка була на 8-му місяці вагітності.

Жінка втратила свідомість, а в цей момент Монтгомері розрізала їй живіт і забрала дитину. Боббі Джо Сіннет прийшла до тями, і тоді нападниця вбила її.

Спершу Монтгомері намагалася видавати викрадену дитину за свою, але згодом зізналася в убивстві та викраденні.

У жовтні 2007 року суд визнав її винною в умисному вбивстві та викраденні й призначив смертний вирок. Апеляційні скарги жінки не задовольнили.