Україна не визнаватиме атестати та дипломи росії і ще 10 країн СНД

Україна продовжує розривати зв’язки з росією та країнами, які не заперечують агресію федерації проти нашої держави. Цього разу важливі зміни стосуються сфери освіти.

Так, наша держава вийшла з угоди про співпрацю у галузі освіти в СНД, передає 24 канал.

Підписантами тоді були росія, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Азербайджан, білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова.

Україна не визнаватиме дипломів та атестатів країн СНД



Вихід із цієї угоди означає, що Україна більше не визнаватиме атестатів, дипломів та звань, виданих та присвоєних у цих країнах до 1992 року.

Загалом ця угода передбачала безстрокове визнання документів державного зразка про середню, професійно-технічну, середню спеціальну, вищу освіту, перепідготовку кадрів, про присудження наукових ступенів і вчених звань, виданих у державах-учасницях договору до 1992 року.

Також відповідно до документа, кожна країна-підписант мала сприяти здобуттю освіти представникам меншин. Зокрема створити належні умови для навчання рідною мовою, допомагати у створенні необхідної літератури для нацменшин і етнічних груп.

Які освітні угоди з недружніми країнами Україна розірвала, а які чинні

  • Україна у квітні цього року припинила дію договору з білоруссю про визнання документів про освіту і вчені звання від 1998 року.
  • У листопаді 2022 року завершиться термін дії міжнародного договору між Україною та росією про співробітництво в галузі освіти.

Водночас до сьогодні у нашій державі чинним є Порядок визнання і встановлення еквівалентності в Україні документів про освіту, виданих навчальними закладами інших держав. Він передбачає, що документи громадян колишнього срср, видані до 15 травня 1992 року, не потребують визнання.

  • Також чинними надалі є угоди українського Кабміну з урядами Молдови й Узбекистану про взаємне визнання документів про освіту і вчені звання, а також про співробітництво в галузі освіти відповідно.
  • Діє і угода, підписана Міносвіти України та білорусі про співпрацю у сфері освіти, а також – між урядами нашої держави й Киргизстану.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини