“Україна ухвалюватиме ті закони, які вважає потрібними” – Кулеба різко відповів РФ

Дмитро Кулеба різко відповів на вимоги РФ змінити законодавство для Донбасу. Очільник українського МЗС наголосив, що Україна є незалежною державою і ухвалюватиме ті закони, які вважає потрібними.

Кулеба зазначив, що жодна країна не буде вказувати, яким повинен бути закон України. Про це він сказав в інтерв’ю , – пише 24  канал.

Він вкотре підкреслив, що Україна не розглядає варіант змінити Конституцію для закріплення правового статусу окремих районів Донецької та Луганської областей.

Коли Росію не влаштовує становище якогось закону або законопроєкту України, то це проблема Росії, а не України. Жодна країна не буде нам вказувати, яким повинен бути закон. У нас не бюро задоволення “хотелок” будь-яких країн,
– заявив очільник МЗС.Як зауважив Кулеба, Україна поважає свої міжнародні зобов’язання і завжди корелірє законодавство до міжнародних зобов’язань. Проте “хотелок” Росії це не стосується.

Глава МЗС відзначив, що Україна розраховує на те, що РФ займе конструктивну, відповідальну позицію щодо мінських угод і почне з повного і всеосяжне припинення вогню.

Росія вимагає змінити законодавство України щодо Донбасу  

  • На початку липня у Берліні відбулася зустріч радників “нормандської четвірки”. На ньому Росія вимагала від України до 6 липня презентувати у межах трьохсторонньої контактної групи проєкт змін до Конституції щодо Донбасу.
  • Мовиться про закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції України.
  • Зі свого боку Україна під час переговорів ТКГ категорично заперечувала можливість закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України.