Українець продав одну копійку за 250 тисяч гривень: як вона виглядає

Українець знайшов випадково стару монету номіналом в одну копійку і продав її за 250 тисяч гривень на аукціоні.

Що це за монета і чому вона виявилася такою цінною, розповіли в співтоваристві “Шукачі скарбів в Україні” в Facebook, передає РБК-Україна.

Українець перебирав монети вдома і виявив багато старих. Він продав більшість з них на аукціоні за невеликими цінами. А решту залишив собі.

“Історія дуже проста, перебираючи монети, в яких я взагалі нічого не розумію, я залишив кожну монету від одного до 10 примірників кожного року в ідеальному стані, а решту просто продавав, не вникаючи в їх різновид”, – розповів володар рідкісної монети.А потім йому на очі попався випуск програми про 10 найрідкісніших однокопійкових монет СРСР. І він вирішив переглянути залишки монет у своїх альбомах.

Одна з монет виявилася зі списку найцінніших і дорогих. Це монета номіналом в одну копійку 1949 року випуску.

Він виставив відповідний лот на популярному сайті Violity і дуже швидко для неї знайшовся покупець. Монету оцінили у 250 тисяч гривень.

Виявляється, цінність цієї монети в тому, що їх випускали в 1949 році, але аверс виготовили зі штемпелем монети для 1950 року.

Як зазначають колекціонери на форумі, таких монет в Україні було всього дві. Першу продали на аукціоні у 2018 році – за 18 тисяч доларів.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини