Українська шахістка феєрично перемогла росіянок на міжнародному турнірі

Українська шахістка Юлія Осьмак тріумфувала на міжнародному жіночому турнірі Moscow Open.

Світлина від Julia Osmak.

Киянка перемогла в перших вісьмох партіях, а в дев’ятій зіграла в нічию. Вона випередила найближчих конкуренток на півтора очка, повідомляє Укрінформ.

Так Юлія піднялася в рейтингу на двадцять один пункт. Вона грала в технічній манері, демонструючи майстерність у реалізації переваги.

“Наприклад, росіянка Маргарита Шепеткова вирішила перевірити вміння киянки вигравати позицію з конем і слоном проти голого короля. Осьмак без жодних проблем поставила мат. Узагалі, в ендшпілі була наочно відчутна її перевага над суперницями”, – зазначив міжнародний майстер Петро Марусенко.

Загалом у змаганнях взяли участь 116 шахісток, які грали у 9 турів за швейцарською системою.

Минулорічного вересня на молодіжному чемпіонаті світу, якій відбувався в Іспанії, перемогу отримала юна спортсменка з Краматорська. 16-річна Каміла Грищенко стала чемпіонкою світу з бліцу (різновид швидких шахів).

Також на чемпіонаті Європи з шахів у категорії серед дівчат до 10 років львів’янка Анастасія Гнатишин виборола “срібло”. Дев’ятирічна українка показала найкращий результат з усієї української команди.

А у Вінниці встановили новий національний рекорд із наймасовішого дитячого шахового турніру. Перший міжнародний турнір 1st Vinnytsia International Golden Youth Cup зібрав 648 спортсменів.