Український хакер обчистив банки в Іспанії на мільярд доларів

Кримінальний талант уже в руках правоохоронців.

Поліція Іспанії затримала хакера-українця, який полегшив банківські скарбниці на мільярд євро. 34-річний чоловік жив в у цій країні уже чотири роки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чоловіка вважають мозковим центром хакерського угруповання “Кобальт”, в якому було ще двоє українців і один росіянин. Зловмисники заражали шкідливими програмами комп’ютерні системи банків – це дозволяло їм знімати гроші з банкоматів на відстані та хазяйнувати у чужих банківських рахунках. Підозрюваного затримали в місті Аліканте, в операції його викриття брали участь правоохоронці не тільки з Європи, але й США та країн Азії.

За даними Європола, угруповання Cobalt діяла з 2013 року, відтоді на її рахунку атаки на понад сотню фінансових інситуцій в 40 країнах світу. Іспанські поліцейські мають інформацію про те, що викрадені кошти злочинці переводили в криптовалюту в обмінних сервісах України та РФ. Практично одночасно українська кіберполіція прозвітувала, що викрила ще одного хакера з групи “Кобальт” у Києві. Він проникав в IT-системи банків та готелів, а отримані дані продавав. Одного разу йому вдалось продати реквізити 140 тисяч банківських карт за півтора мільйона доларів.