Українці перетворили Тису в Карпатах на ріку сміття: екологічне жахіття показали на відео

Українські Карпати потопають у смітті. Відходи з полігонів змиває Тиса, на річці утворюються сміттєві затори. Уже кілька років, як ця проблема вийшла на міжнародний рівень.

Сміттєзвалище заввишки 15 м, яке виросло на берегах Тиси, показало на відео видання “Новое время“. З 2004 року все сміття з Рахова звозиться на полігон на березі ріки. Під час паводків частину відходів змиває і розносить течія.

“Вже було багато приписів, що це сміттєзвалище функціонувати не може. Але оскільки немає альтернативи, а сміття накопичується щодня, його вивозять сюди”, – розповів житель Рахова Олександр Марків.

Погіршують ситуацію і місцеві жителі, чиї будинки стоять на березі річки. Вони викидують сміття просто у воду.



Проблема забруднення Тиси вийшла на міжнародний рівень, адже річка протікає через Угорщину, Румунію, Словаччину і Сербію, куди сплавляються сотні тисяч тонн українського сміття. На нашій території протяжність ріки 201 км, і все викинуте у воду течія відносить в Угорщину.

“Можна сказати, що, на жаль, більша частина забруднення відбувається з-за кордону. У нас є відходи з України, Румунії і Словаччини. У 2020 році ми витягли з ріки 2600 куб м відходів”, – розповів Ішван Ланг, директор водного господарства Угорщини.

За січень-лютий 2021 року в Тису потрапило 1500 кубометрів відходів з України та Румунії. А виловили з річки в Угорщині лише 70% з них.

За словами керівника управління екологією країни Чаба Короші, минулого року президент Угорщини двічі звертався до своїх колег через забруднення ріки.

“З боку України відповіли з розумінням проблеми і пояснили, чому відбувається забрудненя. Але як можна його позбутися, не пояснили”, – розповів Короші.

Водночас заступник міністра охорони ресурсів і природи України Руслан Стрілець зазначає, що поводження з твердими побутовими відходами належить до компетенції органів місцевого самоврядування.

“На сьогодні уже 55% тих звалищ, які були зафіксовані, прибрано, територію привели до нормального стану. Однак це не зупиняє виникнення нових сміттєзвалищ”, – зазначив Стрілець.

Біля рахівського полігону побудували дамбу, щоб сміття звідти не потрапляло в річку. Однак питання, що робити із самим полігоном, залишається без відповіді.

“Нема розуміння, куди вивозити. Це проблема не лише Рахова. Але чомусь проблему підняли лише з Раховом. Простіше порушити питання, що проблема лише в одному Рахові, ніж сказати, що по всьому Закарпаттю точно так само”, – каже заступник мера міста Петро Бочкор.

Нижче по течії Тиси є цілі острови сміття, яке тут буде залишатися, поки не підніметься вода. Життя не вистачить, щоб усе це сміття прибрати, каже Бочкор.

“Лише сортувальна станція може врятувати ситуацію. Потрібно передусім мати місце, куди це все сміття дівати”, – переконаний він.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини