Українці розкритикували ескіз-переможець великого Державного Герба

Ескіз-переможець конкурсу на великий Державний Герб України викликав бурхливу реакцію у соцмережах.

Українці назвали малюнок “неканонічним”, “без смаку”, “пшонка-стайлом”, “намальованим лівою задньою ногою” і т.д., – пише obozrevatel.

Зокрема, співзасновник “Демократичної сокири” Віктор Трегубов написав у Facebook, що в конкурсі переміг “пафосний і недоладний національний символ без історичних передумов”.

“Любить же у нас народ пшонка-стайл і закос під версальщину у виконання виконроба із Жашкова, так і в гербі це можна підкреслити. Задолбошити унітарній республіці Великий Герб з коронами і кленовим листям. А до нього балкон. І колони з капітелями коринфського ордену. І картоплю під колонами. Щоб іноземці відразу бачили, з ким мають справу”, – зіронізував він.Народний депутат Гео Лерос заявив, що це несмак, “наче маленькі діти наляпали якісь свої асоціації, але як таке можуть створити фахівці”.

А нардеп Віталій Безгін підкреслив, що ескіз-переможець – це “сюр, який не має нічого спільного з 21 століттям”. Він додав, що єдиний достойний варіант на конкурсі був у команди Дмитра Дубілета (він зайняв третє місце).

У свою чергу, директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило зазначив, що “з канонічної точки зору Архангел має бути зверху на корогві, а не тримати щит, а от козак має тримати щит”.

“Не може Архангел стояти під козаком, це явища зовсім різної природи і “різних світів”. Божественне не може розміщуватись нижче людського… Це суперечить канонічним та теологічним нормам любої релігії, зокрема християнської”, – вважає він.

Відзначилась на резонансній темі і “Укрпошта”, яка змінила аватарку в Facebook за мотивами екскіза великого Державного Герба.

Скрін Facebook

Скрін Facebook

Скрін Facebook

Скрін Facebook

Скрін Twitter

Скрін Facebook

Скрін Facebook

Скрін Facebook

Скрін Facebook

Скрін Facebook

Скрін Facebook

Скрін Facebook

Скрін Facebook

Скрін Facebook

Скрін Facebook