Українці зможуть отримувати кешбек від штрафів за порушення ПДР: що пропонують нардепи (відео)

У Верховній Раді з’явився законопроєкт, що дозволяє поліції штрафувати за порушення правил дорожнього руху водіїв на підставі відео очевидців. Також документ передбачає виплату відсотків від штрафу авторам роликів.

Про це повідомляє ТСН. Документ поки перебуває на розгляді в парламенті. Про те, як він працюватиму у разі ухвалення, розповіли експерти і автори, – пише ОbozrevatelЯк буде працювати система.

Автор законопроєкту нардеп Денис Маслов зазначив, що в мережі щодня з’являється дуже багато відео про порушення на дорогах, але результатів від цього немає.

Передусім йдеться про серйозні порушення: наприклад, проїзд на заборонний сигнал світлофора або перетин подвійної суцільної.

Як виглядають залиті відео.

Зі свого боку засновник стартапу Олексій Афонін заявив, що такою системою користується вже більше 30 тисяч чоловік. Зараз інформацію, отриману від очевидців, вони самостійно передають поліції.

Він пояснив, як працюватиме система у разі ухвалення законопроєкту: водій включає застосунок на смартфоні і відео записується, а після збереження автор відправляє його правоохоронцям. Водночас потрібно ввести номер авто і вибрати тип порушення.