Українці не зможуть обирати виробника вакцини проти коронавірусу під час державної кампанії імунізації. Якщо людина відмовиться від препарату, яким будуть прищеплювати в певний момент, то втратить шанс на безкоштовну процедуру.
Про це попередив тренер мобільних бригад, сімейний лікар, завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторної допомоги Ужгородського національного університету Павло Колесник, пише KP.UA. Він зазначив, що зараз у світі існує вже більш ніж 100 вакцин проти COVID-19, які перебувають на різній стадії розробки та апробації. Однак лише чотири з них дозволені Всесвітньою організацією охорони здоров’я для використання.
Медик пояснив, що регулювати, яка партія вакцин наступною приїде в Україну, неможливо. Поки в країну завезли препарат AstraZeneca, виготовлений за технологією цього оксфордського бренду компанією Serum Institute в Індії. А вже в квітні очікується поставка вакцини Pfizer/BioNTech, якою будуть вакцинувати наступну групу населення.
“Яка вакцина зайде в країну в майбутньому, сьогодні не відомо. Іншими словами, вибрати собі вакцину неможливо – прищеплювати будуть тією, яка є в наявності для цієї групи на конкретному етапі. І якщо, наприклад, людина відмовиться від вакцинації, то другої можливості зробити щеплення безкоштовно в межах державної програми протягом чотирьох зазначених етапів у неї вже не буде”, – сказав Колесник.
Лікар також нагадав, що всі вакцини проти коронавірусу в межах України безкоштовні, й вакцинація проводиться на добровільній основі. Однак поки для імунізації всього населення нашої країни закуплених доз недостатньо, тому процес почали з груп високого ризику.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини“На випадок відмови від вакцинації формується група запасу, з неї регіональний координатор підбере людей і запросить на щеплення позачергово. Європейський план дуже грамотно побудований, без блату і нечесного вибору контингенту для вакцинації. Це відкрита і справедлива система”, – підкреслив експерт.