Уряд планує посилити карантин в Україні з 22 вересня

Кабінет Міністрів прийняв рішення про продовження адаптивного карантину та режиму надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року. Таке рішення урядовці ухвалили на позачерговому засіданні 20 вересня.

Крім того, з 22 вересня всю Україну планують перевести у «жовту» зону карантину, а це означає, що низка бізнесів і закладів культури зможуть працювати без обмежень у разі, якщо понад 80% їхнього персоналу та 100% відвідувачів отримали щонайменше одну дозу вакцини від коронавірусу, – пише Zaxid.net.«Поточна епідемічна ситуація контрольована. Так, ми фіксуємо зростання кількості нових випадків Covid-19, але завдяки вакцинації маємо запас міцності. Медична система готова реагувати на нову хвилю, але найкращий спосіб зберегти своє життя та здоров’я – щепитися від коронавірусної інфекції за першої нагоди», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, 21 вересня відбудеться засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому оголосять, з якої дати по всій території країни встановлюється «жовтий» рівень епіднебезпеки.

У свою чергу, прес-служба уряду уточнила, що комісія розгляне встановлення на території України «жовтого» рівня епідемічної небезпеки з 00:00 середи, 22 вересня.

Після переведення України в «жовту» зону, діятимуть такі карантинні обмеження:

  • буде заборонено проводити масові заходи за участю більш як однієї особи на 4 кв. м площі території або наповненістю залів понад дві третини місць;
  • не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метра;
  • кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менш як дві третини місць або 50% місць;
  • спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. м площі;
  • заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як у 80% працівників хоча б одного щеплення.