Останній звіт міжнародної правозахисної організації Amnesty International про війну Росії проти України викликав хвилю обурення в українській владі та бурхливе обговорення у соціальних мережах.
4 серпня Amnesty International заявила, що ЗСУ наражали на ризик цивільне населення, “створюючи бази і використовуючи системи озброєнь у населених житлових районах, зокрема у школах і лікарнях”, передає інтернет-видання Гордон.
Український офіс Amnesty International опублікував на своєму сайті “офіційну позицію щодо фіксації порушень міжнародного гуманітарного права”, із якої незрозуміло, яку саме позицію щодо цього питання займає офіс. Суті наведених у доповіді тверджень в українському офісі ніяк не прокоментували, але заявили, що “фіксуванням фактів та підготовкою матеріалів займається окрема команда департаменту реагування на кризи Amnesty International”.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звинуватив організацію у необ’єктивності і сказав, що обурений доповіддю. “У вас усі в чомусь трохи винні. Займіться повідомленням правди – системної, масштабної правди про те, чим є сьогоднішня Росія. Зробіть це хоча б в ім’я цивільних жертв, громадян України, яких накрило російськими снарядами на зупинці громадського транспорту в місті Торецьк Донецької області сьогодні”, – звернувся він до Amnesty International.
На заяву відреагував також глава Міноборони України Олексій Резніков.
“Будь-які спроби поставити під сумнів право українців опиратися геноциду, захищати свої родини й домівки, захищати свої життя і життя своїх дітей, опиратися діям Росії як держави-терориста – це збочення, в які б правові конструкції його не маскували. Будь-які спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію та український самозахист, як це зроблено у матеріалі Amnesty International, – це свідчення втрати адекватності та спосіб знищити свій авторитет”, – наголосив він.
Багато користувачів звертають увагу, що у звіті Amnesty International – жодного слова про вбивство російськими окупантами українських військовополонених в Оленівці Донецької області, яке сталося 29 липня.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини“Подивилася офіційний Twitter Amnesty Imternational за останній тиждень. І не знайшла там жодного допису/засудження/реакції на вбивство українських військовополонених в Оленівці. Жодного слова. При цьому загиблі військовополонені: а) знаходилися під конвенціями про захист; б) це було наймасовіше вбивство військовополонених із часів Другої світової війни. Давайте, розкажіть нам усім про порушення норм міжнародного гуманітарного права”, – обурилася головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва.