В двох штатах Індії оголосили епідемію “чорної цвілі”: хвороба косить перехворілих на COVID-19

Мукормікоз проявляється як побічний ефект коронавірусу.

Влада індійських штатів Раджастан і Телангана оголосила про епідемію мукормікозу – грибкового захворювання, відомого як “чорна цвіль”, який насамперед вражає людей, які перехворіли на COVID-19.

Про це повідомляює ТСН з посиланням на The New Indian Express і The Hindu.



Наразі у штаті Раджастан налічується вже близько 100 пацієнтів з цим захворюванням, для них виділили спеціальне відділення в державній лікарні Савай Ман Сінгха. Головний міністр охорони здоров’я Ахіл Арора заявив, що оголошення мукормікозу епідемією забезпечить його “комплексне та скоординоване” лікування разом із COVID-19.

“Кількість хворих на мукормікоз в штаті продовжує зростати через вплив COVID-19. Мукормікоз проявляється як побічний ефект COVID-19. Повідомляється про епідемію і захворювання, що підлягає реєстрації по всьому штату”, – йдеться в повідомленні.

Усі медустанови повинні повідомляти про факти захворювання департамент охорони здоров’я.

Мукоромікоз – це рідкісне захворювання, ознаками якого є некротичні ураження в носі і на піднебінні, що викликають біль і лихоманку. Крім того, можливі симптоми з боку центральної нервової системи, пацієнти скаржаться на набрякання і біль в очах. Він смертельно небезпечний для хворих на діабет а також для хворих на ВІЛ/СНІД і рак.

На початку травня BBC з посиланням на медиків повідомляла, що в Індії почастішали випадки захворювання на мукормікоз. Лікарі припустили, що мукормікоз може бути викликаний засобами терапії, які застосовують для лікування COVID-19.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини