В якій країні краще жити?

Багато хто з нас постійно задає собі питання: “в якій країні краще жити”? Для більшості з нас найкраща країна на світі – рідна. Але бувають обставини, які змушують шукати інше місце для життя: хтось змушений вирушати за кордон, щоб поліпшити своє матеріальне становище, комусь потрібно змінити клімат за станом здоров’я, а хтось просто хоче знайти собі райський куточок.

Щорічно збираються статистичні дані для визначення рівня життя в усіх країнах світу. Він обчислюється за складними формулами та враховує рівень економіки, освіти, тривалість життя, свободу особистості та багато інших чинників. За підсумками 2012 року в п’ятірку найкращих країн світу увійшли :



1. Норвегія
2. Данія
3. Австралія
4. Нова Зеландія
5. Швеція

Швейцарія займає тільки восьму позицію, США – 10.

Якщо оцінювати тільки матеріальний добробут населення, рейтинг буде трохи іншим: на першому місці -Сінгапур, потім Швейцарія, Норвегія, Гонконг і Канада.

Найдовше живуть громадяни США, Швейцарці і Ісландці. Японія, знаменита своїми довгожителями розташувалася на 5 місці.

Детальніше про країни, в яких найкраще жити.

Норвегія – це одна з найпопулярніших країн, як для емігрантів, так і серед туристів. Населення Норвегії – близько 5 млн осіб, на чолі країни стоїть король Харальд V. Клімат Норвегії в північній частині країни – субарктичний, температура повітря взимку тут опускається до -22 градусів, зате в західній частині країни, завдяки Північно-Атлантичній течії клімат м’який і температура зазвичай не опускається нижче -4. Норвегія – це країна зі стабільною економікою, високим рівнем освіти, та найкращими у світі показниками по соціальних інвестиціях. Отримати посвідку на проживання в цій країні досить складно.

Данія – це країна з красивими рівнинними краєвидами, теплим кліматом, безліччю природних заповідників та історичних пам’яток. Форма правління в Данії, як і в Норвегії – конституційна монархія. Країна відкрита для емігрантів з європейських країн. У Данії один з найвищих рівень зарплат у світі, але й ціни на продукти і житло теж досить високі. Медицина та освіта – безкоштовні. Данія є членом ЄС.

Австралія, розташована на іншому кінці світу, країна досить екзотична. У країні низький рівень безробіття, а середня тривалість життя – 82 роки. Австралія із задоволенням надає посвідку на проживання для професіоналів у багатьох сферах діяльності.

Після розпаду СРСР популярною серед емігрантів країною були США, але на сьогодні, рівень життя набагато вищий в їхньої сусідки – Канади. Це країна з гарною екологією, і розвиненою інфраструктурою. Уряд виділяє значну частину бюджету на розвиток освіти та науки. У Канаді розвиваються передові технології в космічній галузі та сфері високого інтелекту. Країна на 5 місці у світі за рівнем розвитку економіки та на 1 по свободі особистості.

Найнижчий рівень життя в країнах східної та центральної Африки. У цьому регіоні населення масово гине від голоду, остання хвиля якого була викликана посухою 2011 року. Не дивлячись на те, що регіон багатий алмазами, золотом та іншими цінними природними копалинами, основну роль в економіці цих країн відіграє сільське господарство, промисловість розвинена дуже слабо.

У висновку даної статті в якій країні жити краще, я б зупинився на своїй країні. Як би вам не хотілося жити в іншій країні, своя країна рідніше і ближче.

За матеріалами Тут цікаво.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини