В яких школах не можна казати “привіт”, або цікаві факти про школи різних країн

В Австралії стурбовані тим, що учні не вивчають на уроках вівчарство, у школах В’єтнаму кожен урок починається з пози лотоса, а у віддалених областях Колумбії діти добираються до школи по канатній дорозі.

Сайт Ukr.Life ділиться цікавими фактами про життя школ у багатьох куточках світу.

Школи у Великобританії



Чиновники Великобританії заборонили дітям 11-18 років використовувати сленг в школах. Навіть «привіт»/«пока» діти повинні замінити офіційними «доброго ранку»/«до побачення». Під забороною і все розмовні скорочення. Влада вважає допустимим в школах тільки літературну стандартну англійську мову. Обґрунтування таким вимогам прості – прагнення поліпшити культуру мовлення та розширити словниковий запас школярів. Чиновники запевняють, що це підвищить шанси дітей на працевлаштування і розвиток кар’єри в майбутньому.

Школи у Франції

Школи у Франції здивують вас своїм яскраво вираженим національним забарвленням. Перші школи для діток – це «материнські школи», в яких до загальної початкової освіти готують вже з 2-3 років. З дітьми працюють і педагоги, і психологи. У 5 років всі діти навчаються читанню в обов’язковому порядку. Початкова школа у Франції триває 5 років. Надалі 4 роки діти вчаться в коледжі. А потім 2-3 роки – в ліцеї або старшій школі. На третьому ступені навчання вже вибирається спеціалізація подальшої освіти. Ліцей у Франції закінчують тільки 80% школярів через складнощі навчання в ньому. Школи у Франції – одні з кращих освітніх установ в Європі.

Школи у Мексиці

У Мексиці працює програма общинної освіти. Вона створена з ініціативи Національної ради Мексики з розвитку освіти за підтримки Міжамериканського банку розвитку. Програма розрахована на мексиканських дітей, які проживають у віддалених селах без можливості отримання освіти. В рамках даної програми в якості вчителів-стажерів в селах селяться на рік або два студенти. Вони дають освіту дітям за скромну платню. Натомість по закінченню терміну перебування студенти отримують гранти для продовження освіти. Щороку за цією програмою навчаються близько 300 тис. дітей із 40 тис. населених пунктів.

Школи в Австралії

Шкільна освіта в Австралії стала причиною занепокоєння влади країни. Процвітання Австралії вибудуване на сільському господарстві і вівчарстві. Експерти стурбовані, що сучасні школярі далекі від цих галузей. Австралійською радою з досліджень в галузі освіти було проведено дослідження по школам країни. Брала участь 61 школа, в тому числі це були і сільські школи. Дослідження пройшли 900 школярів. Результати шокували. 40% десятикласників позначили тваринне походження бавовни. 13% десятикласників і 27% шестикласників відповіли, що йогурт є рослинним продуктом. Схоже, школи Австралії вимагають змін.

Школи у В’єтнамі

В’єтнамські школи і навіть дитячі садки Хошиміну тепер радують дітей та їх батьків нововведеною йогою. Заняття починаються з пози лотоса, а викладач розповідає мудрі притчі. За день школярі та дитсадки отримують близько години занять йоги. Можливо збільшити тимчасову тривалість йоги, вибравши ще й позакласні уроки йоги. Фахівці сфери освіти і спорту переконані, що йога позитивно впливає на досягнення навчальних цілей школярами, знімає тривожність і підвищує концентрацію дітей. Батьки ж щасливі, що діти менше стали «зависати» в інтернеті.

Ще кілька цікавих фактів про школи світу:

Початкова школа в Пхумачангтанг, Тибеті вважається найвищою школою в світі. Ця школа знаходиться на висоті 5373 метрів над рівнем моря, і це на 200 метрів вище базового табору Евересту – найвищої вершини Землі.

У Бангладеш є більше 100 шкіл, розташованих на човнах. У кожної є доступ в Інтернет та бібліотека.  Школа працює на сонячних батареях. Щорічні повені в Бангладеш можуть порушувати навчальний процес для сотень і тисяч учнів. У деяких областях в сезон дощів з липня по жовтень дороги стають непрохідними, а вода в річках може підніматися до 4-х метрів. Тому виникла необхідність в човнових школах.

shkola-14.jpg

Королівська школа в Кентербері (Великобританія) є найстарішою школою світу. Вона була заснована в 597 році н.е. Однак сьогодні ця школа оснащена найякіснішим обладнанням і пропонує сучасну освіту.

Всі діти в Голландії починають школу на свій 4-й день народження, і тому в класі завжди є новенький. Хоча у старших є більше часу, щоб адаптуватися і завести друзів, всі діти знаходяться приблизно на одному рівні розвитку до часу, коли вони вступають до школи.

Одна зі шкіл у Німеччині побудована у формі величезної білої кішки разом з вусами і круглими вікнами у формі очей. Коли учні приходять до школи, вони заходять в будівлю через рот “кішки”. Усередині школа схожа на всі інші, але є ще одна приваблива особливість – хвіст кішки також служить гіркою для учнів.

shkola-5.jpg

Прийом їжі у Франції вважається частиною процесу навчання. Діти не тільки вивчають різні продукти і те, звідки вони з’являються (багато з них вирощуються в школі), але і правила поведінки та етикет за столом.

Учні в Південній Кореї повинні залишатися і допомагати прибирати клас після уроків.  Ніхто не йде з класу, як тільки закінчуються уроки.

У віддалених областях Колумбії діти добираються до школи по канатній дорозі. Сталеві дроти – єдиний вид транспорту для тих, хто живе у віддаленому селі Лос Пінос в Колумбії. Маленьким дітям не дозволяють самим користуватися переправою, тому вони добираються по канатній дорозі з батьками або старшими братами і сестрами. Якби не канатна дорога, дітям довелося б йти через тропічний ліс, і дорога до школи зайняла б у них дві години.

shkola-15.jpg

Діти в Німеччині отримують спеціальний подарунок у формі паперового конуса – шультуте, наповнений олівцями, ручками, книгами та солодощами. Однак подарунок можна відкрити тільки з початком навчального року.

Діти в Японії, можливо, найсамостійніші у світі. Вони самі добираються до школи, самі прибирають свої класи і накривають обіди. У школі немає прибиральників або їдалень.

Учні в Китаї отримують найбільше домашнього завдання в світі. В середньому підлітки витрачають близько 14 годин в тиждень на домашні завдання.

Школа на Філіппінах була зроблена повністю з перероблених пляшок. Знадобилося 9000 пляшок і десятки добровольців, щоб побудувати цей будинок. Кожну пляшку наповнили піском, водою і соломою, щоб зробити їх міцнішими. Потім за допомогою речовини, схожої на цемент, пляшки скріпили і зробили з них стіни.

shkola-11.jpg

Найчисельнішою школою є школа Монтессорі в Лакхнау, Індії. Понад 32 000 учнів відвідують школу кожен день. У школі понад 1000 аудиторій, 3700 комп’ютерів і щорічно вона закуповує тисячі канцелярського приладдя і книг.

А ось найменша початкова школа в світі, що складається з одного учня і одного вчителя, знаходить в італійському Турині. Влада вирішила залишити школу до тих пір, поки її відвідує хоча б один учень.

До 70-х років в шкільних їдальнях Бельгії вільно продавали пиво. Зараз, щоправда, бельгійські школярі можуть пити тільки газовану воду. Але є чимало прихильників повернення пива, адже воно, на їхню думку, набагато корисніше за колу.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини