У Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, в яких випадках у відвідувачів можуть вимагати пред’явити сертифікат про вакцинацію, а в яких випадках така вимога прямо порушує закон.
Про це повідомила пресслужба МОЗ, передає Слово і діло.
Перш за все, в МОЗ заявили про нікчемність заяв про те, що ніхто не може зажадати показати сертифікат вакцинації, оскільки це нібито порушує права громадян у сфері нерозголошення медичної таємниці.
«Періодично в соцмережах можна побачити відео та публікації, де вказується, що демонстрація COVID-сертифіката або довідки про вакцинацію – це розголошення медичної таємниці. Автори таких постів стверджують, що ніхто не може вимагати показати відповідний документ, оскільки це порушення прав громадян… Міністерство охорони здоров’я інформує, що відповідно до статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, отримані при його медичному обстеженні. Тобто медичну таємницю містить звернення до лікаря або діагноз, а в документах про вакцинацію жодних таких відомостей немає. Таким чином, правоохоронці при перевірках дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон» – йдеться в повідомленні МОЗ.
У міністерстві також зазначили, що вимога про наявність сертифіката вакцинації не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек і всіх продовольчих магазинів в будь-якій зоні адаптивного карантину. Тому в зазначених закладах співробітники не мають права вимагати сертифікат у відвідувачів.
Норма відноситься до громадських закладів, для яких діє вимога про 100%-ву вакцинацію персоналу. Ось там у відвідувача можуть вимагати сертифікат, а якщо він відмовиться – йому можуть відмовити в обслуговуванні.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини