В природному парку “Медобори”, що на Тернопільщині, фотопастка успішно зафіксувала рідкісного хижака. Мовиться про лісового кота.
Що відомо про кота лісового
У об’єктив фотокамери потрапив кіт лісовий. Чотирилапий занесений до Червоної книги України, Червоного списку МСОП, CITES, і як вид, що підлягає особливій охороні, до Бернської конвенції, – пише 24 канал.
В Україні цей хижак вважається практично зниклим. На опублікованому фотознімку видно, як він шукає собі їжу.
У “Медоборах” підкреслюють, що кіт лісовий є пращуром сучасної домашньої кішки. Він з’явився ще 650 тисяч років тому.
Кіт лісовий – подібний до свійського, але відрізняється дещо більшими розмірами, міцними лапами і відносно коротким притупленим чорним хвостом. Ці тварини потаємні і лякливі, вони не наближаються до людських осель. Проте, їх чисельність з кожним роком зменшується.
Лісoві кoти дуже oбережні та лякливі? За найменшoї небезпеки вoни змінюють місце прoживання, зазвичай ведуть усамітнений спoсіб життя. Для “спілкування” з представниками свoгo рoду викoристoвують запахи. Кoжен лісoвий кіт має у свoєму вoлoдінні приблизнo десять квадратних кілoметрів, – сказано в повідомленні.
Селиться дикий котик в горах, букових та мішаних лісах, плавнях і очеретяних заростях та скелястих ущелинах. Тварина виходить на полювання лише у сутінках та вночі. А в день відпочиває в затишному місці. Живиться переважно мишоподібними гризунами, комахами, рідше птахами, плазунами та полюбляє рибу.
Котики полюбляють жити наодинці. У них народжуються від двох до чотирьох дитинчат. Значної шкоди чистоті виду завдають бродячі коти. Через парування з дикими котами у них утворюються гібриди.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини