В Україні аферисти видають себе за ветеранів АТО і виманюють у людей гроші: в мережі розповіли про “схеми”

В Україні дедалі більше випадків шахрайства з боку псевдоветеранів війни на Донбасі. Липові учасники АТО/ООС виманюють гроші в довірливих громадян і провертають схеми з метою наживи.

Про це пише видання “Без Табу“. Один із таких випадків трапився на Буковині. 27-річний мешканець Глибоцького району Чернівецької області зареєструвався в соціальній мережі під вигаданим ім’ям та прізвищем, і представляючись учасником ООС, який зараз перебуває у зоні бойових дій, просив гроші на їжу та засоби гігієни.Його жертвою стала 31-річна жінка, яка переказала шахраю на картку 3 тис. грн та ще 2 тис. дала його спільнику. За цим фактом відкрито кримінальне провадження.

Ще один “ділок” промишляє в Кременчуці. Такий собі Володимир Махоркін очолив у 2015 році ГО “Об’єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука”, під прикриттям якої керував політичними “тітушками”.

За даними ЗМІ, коли у вересні 2017 року Михеїл Саакашвілі намагався потрапити в Україну через пункт пропуску “Краковець” на кордоні з Польщею, то Махоркін та його “бійці” отримували по $400 на добу за бійки та погроми, які вони там влаштували.

При цьому другий командир батальйону “Донбас” Анатолій Виногородський розповів, що Махоркін спочатку служив у розвідницькому підрозділі, який був розформований через невиконання наказів.

З серпня 2014-го по березень 2015 року Виногородський взагалі не бачив Махоркіна в батальйоні, а коли той з’явився на тиждень чи два, то двічі не виконав наказ командира та начальника штабу, не пішовши в бій разом з особовим складом.

Після чого, за словами Виногородського, він вигнав Махоркіна, і на цьому його бойовий шлях завершився.

Про іншого псевдоучасника бойових дій писав ZAXID NET у січні 2019 року. Павло Нікітін на псевдо “Криголам” видавав себе за ветерана війни в Афганістані та на сході України, ходив у формі майора ЗСУ з численними медалями та орденами, неодноразово брав участь у вуличних акціях та військових парадах у Львові.

“Криголам” очолив дві громадські організації – “Ветеранську спілку учасників АТО” та “Ветеранську спілку інвалідів війни та АТО”, які він заснував разом з місцевим депутатом, ексрегіоналом Романом Савруком.

Незабаром імена Нікітіна та Саврука опинилися в центрі скандалу щодо виділення земельних ділянок. На початку 2017 року Нікітін під виглядом “ветерана АТО” отримав землю площею 0,1 га для садівництва у селі Давидів під Львовом. На цю ділянку претендувало близько десяти справжніх учасників бойових дій. А восени 2018-го “Криголам” став власником ще однієї земельної ділянки – на березі озера Наварія. Крім того, як “учасник АТО” він отримував допомогу на оплату послуг ЖКХ.

Журналісти провели розслідування та дізнались, що Нікітін ніколи не служив в Афганістані та підробив документи про свою участь у бойових діях на сході України. У документах, які він надавав для отримання землі, зазначено було, що майор Павло Юрійович Нікітін від 24 липня до 7 вересня 2014 року безпосередньо брав участь у проведенні антитерористичної операції в районі міста Старобільськ Луганської області.

На документі стоїть підпис командира військової частини A0363 підполковника Дмитра Полєтаєва. Але сам Полєтаєв стверджує, що Нікітін не проходив військову службу у його в/ч і до участі в АТО не залучався.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини