В Україні найбільш популярна серед фальшивомонетників купюра в 200 грн 2007 року випуску. При цьому в Національному банку регулярно фіксують випадки, коли замість справжніх грошей українцям видають папірці.
Як повідомляють у НБУ, визначити фальшивку не так складно, проте якісні екземпляри без спеціального обладнання визначити складно, – пише Оbozrevatel.
Де купують фальшивки?
Знайти несправжні гроші й купити їх за 15-30% від номіналу можна в мережі. “Гроші” відправляють за допомогою Нової пошти, або ж залишають “скарби”. Це коли продавці ховають посилки із фальшивками у дворах, парках, а покупцям надсилають карту з точкою, де шукати “скарб”.
Самі продавці фальшивок запевняють, що їх не можна визначити навіть за допомогою терміналів. Однак насправді це далеко не так. Окрім того, тим, хто використовує несправжні гроші, загрожує реальний кримінальний строк.
Як не стати жертвою?
Фальшивку можна отримати в магазині, громадському транспорті. Відносно безпечно – у великих магазинах, супермаркетах. Скрізь, де гроші перевіряють на спеціальному детекторі валют. Ці пристрої дозволяють перевірити справжність банкноти.
Щоб не стати жертвою шахраїв:
- не розплачуйтеся великими купюрами (500, 1000 грн) у громадському транспорті, невеликих магазинах;
- уважно перевіряйте здачу на дотик, також переконайтеся, що на купюрах є захисні елементи;
- намагайтеся за можливості використовувати безготівкову оплату;
- ознайомтеся з тим, як повинні виглядати справжні банкноти. Особливу увагу приділіть банкноті в 200 грн 2007 року випуску.