Історія і традиція цього свята.
8 травня в Україні відзначають День матері, який стає все популярнішим в останні роки, інформує Ukr.Media.
Ми зібрали гарні листівки та картинки з поздоровленнями до дати, а також історію і традиції цього свята.
Як почали відзначати День матері
У традиції вшановувати матерів давні корені. У Стародавній Греції проводили весняні свята на честь богині Реї, яка була дружиною Кроноса і вважалася матір’ю багатьох богів.
У Римі три дні святкували весняний фестиваль Хіларія, присвячений богині-матері Сібіл. Їй робили підношення в храмах, влаштовували паради, ігри.
В Англії з 15 століття відзначали материнську неділю кожну четверту неділю Великого посту. В церквах служили служби в честь Діви Марії, а діти вітали мам букетиком квітів. Ця традиції забулася, але була відновлена після Другої світової війни.
Сучасний День матері, який відзначають у другу неділю травня, запропонували відзначати в США. Американка Анна Джервіс, яка втратила матір, і переживала цю втрату, запропонувала виділити окремий день, щоб віддати данину поваги й подяки всім матерям. У 1914 році День матері став національним святом в США, а потім поширився і в інших країнах.
Традиції в різних країнах
У більшості країн День матері відзначають у другу неділю травня, але не скрізь. Наприклад, в Єгипті інша дата — 21 березня, в Грузії — 3 березня, у Вірменії — 7 квітня, в Білорусі — 14 жовтня. Англійці відзначають у першу неділю березня, греки — 9 травня, поляки — 26 травня. У Швеції та Франції вітають мам в останню неділю травня. В Іспанії, Португалії та Литві — в першу.
У багатьох країнах мамам і бабусям у цей день дарують квіти, подарунки, приносять сніданок у постіль, звільняють від домашніх обов’язків. В Італії традиційно дарують солодощі. У Німеччині готують спеціальний фруктовий пиріг. У Фінляндії піднімають спеціальний прапор на честь Дня Матері. В Іспанії та Мексиці в церквах проводяться служби на честь Діви Марії.
Листівки з поздоровленнями
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини