В Україні з’явиться мобільний додаток для контролю над дотриманням карантину

Міністерство цифрової трансформації працює над застосунком, що контролюватиме дотримання карантину та самоізоляції, а також попереджатиме про можливий контакт із хворим на COVID-19.

Віце-прем'єр Михайло Федоров про ''фішки'' Трампа, цифрову державу ...

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю “Економічній правді”.Він упевнений, що такі розробки допоможуть зупинити поширення вірусу. “Йдеться про обов’язковий контроль для хворих і добровільний – для тих, хто самоізолювався, через зняття у випадковий період часу геолокації та FaceID”, – зазначив Федоров.

Він пояснив, що через застосунок хворі зможуть замовляти продукти та ліки онлайн, а також повідомляти про стан здоров’я.

Водночас міністерство планує працювати над моніторингом контакту з хворою людиною.

“Ідея полягає в застосуванні широкої мережі QR-кодів у магазинах, таксі та інших громадських місцях. Відразу наголошу, що це добровільно”, – наголосив міністр.

Якщо користувач скануватиме коди, додаток зможе попередити його про можливий контакт з хворим.

Нагадаємо, компанія Google надала українському міністерству охорони здоров’я грант у розмірі 550 тисяч доларів на інформаційну кампанію для боротьби з панікою через коронавірус.

Європейський інвестиційний банк пообіцяв виділити Україні кредит у розмірі 40 мільйонів євро. Кошти спрямують на проведення необхідних заходів із подолання коронавірусу.