В Україну повернули поцуплену під час Другої світової війни картину

Американське подружжя Трейсі передало Україні картину українського художника Михайла Паніна “Таємний від’їзд Івана Грозного перед опричниною”, яку вивезли під час Другої світової війни.

Про це у середу, 1 січня, повідомила пресслужба Міністерства культури, молоді та спорту, передає Новинарня.

“Повернення картини в Україну – це результат багаторічної спільної праці та промовистий жест не тільки стратегічного партнерства між Україною та США, а й міжнародне визнання втрат України під час Другої Світової Війни, адже з поверненням культурних цінностей законному власнику – Україні повертається національна пам’ять про здобутки українського народу”, – йдеться у повідомленні.



Написана 1911 року картина “Таємний від’їзд Івана Грозного перед опричниною” – величезне полотно висотою в майже півтора людського зросту та ще більшою шириною – була викрадена в часи Другої світової з художнього музею в тодішньому Дніпропетровську й вивезена з України. Далі її історія обривається до початку 1960-х років, коли полотно було знайдене подружжям у купленому будинку в Коннектикуті. Про колишнього власника було відомо, що він емігрував до Сполучених Штатів зі Швейцарії одразу після війни.

Увесь цей час картина залишалася в будинку, й коли він був проданий вкотре в 1980-х роках, полотно опинилося у власності родини Трейсі.

Коли родина вирішила переїхати в менше житло, вони стали розпродавати деякі речі й 2017-го звернулися до галереї “Потомак” щодо картини. Тоді й з’ясувалося, що це полотно Михайла Паніна, яке було викрадено під час Другої світової війни й вивезено з України.

Згодом люди, які виставили картину на аукціон, відмовилися від прав на неї, і американська влада заявила, що якщо не надійдуть інші судові запити, витвір мистецтва передадуть в посольство України в Вашингтоні.

Картина “Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною” зображує сцену 16-го століття: російський цар Іван IV, відомий як Іван Грозний, виїжджає з почтом із кремлівських воріт.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини