Вакцина від коронавірусу в Україні буде вже завтра – ЗМІ

Більше сотні держав ще не отримали жодної дози.

Вакцину від коронавірусу в Україні чекають найближчими днями, а за інформацією ТСН, вже завтра.

Найімовірніше, щеплення в Україні почнеться препаратом, який виробляють в Індії за ліцензію Оксфорд- AstraZeneca. Вакцину купили за бюджетні кошти.Півмільйона доз вакцини індійського виробництва уже в дорозі до України. Їх закупили за бюджетні кошти і найімовірніше кампанія вакцинації в Україні почнеться саме цим препаратом. Стежити за відвантаженням вакцини в Індію поїхав міністр охорони здоров’я

Першими вакцину отримає Київ і 6 областей. Потім препарат планують одночасно розвести в усі регіони. Графік постачання залежатиме від швидкості розмитнення, оформлення та розподілу доз. У регіонах готові до початку вакцинації – працюватимуть 6 сотень мобільних медичних бригад. Облаштовано більше 4 тисяч кабінетів для щеплення.

У світі тим часом вже зробили понад двісті мільйонів щеплень. Водночас у Всесвітній організації охорони здоров’я занепокоєні нерівномірним розподілом вакцин – 75 відсотків щеплень припадає на 10 країн. І більше сотні держав ще не отримали жодної дози.

Сьогодні масова вакцинація стартувала в Австралії. Одним з перших щеплення отримав тамтешній прем’єр і власним прикладом заохочує співгромадян вакцинуватись

Світовим лідером за темпами вакцинації є Ізраїль. Там щеплення, принаймні одну дозу, отримали більше половини дорослого населення. У тамтешньому МОЗі кажуть кількість нових випадків заражень різко зменшилась і в країні скасували частину обмежень – знову працюють магазини, бібліотеки та музеї. Для вакцинованих запровадили так звані «зелені» перепустки, з якими можна відвідувати спортивні та культурні заходи, молитовні зали та спортклуби

Активно просувається вакцинація також у Сполучених Штатах, Китаї, країнах ЄС та Великій Британії. До кінця липня британський уряд планує прищепити не менше 80 відсотків дорослого населення – а це більше 50 мільйонів людей. Сьогодні британський прем’єр має оприлюднити план виходу країни з локдауна.

А от у Чехії на тлі послаблення карантину побоюються нових спалахів, то ж відсьогодні можуть у громадських місцях хочуть заборонити тканинні маски. Натомість вимагатимуть, або респіратори або одразу дві хірургічні маски.

А поки Україна чекає першу партію вакцин, міністр охорони здоров’я повідомив про домовленість з індійським виробником на постачання 15 мільйонів доз препарату Нова-вакс – це американська розробка. Очікується, що ці вакцини прибудуть в Україну в липні.