Відмінності в ефективності вакцин Oxford-AstraZeneca і Pfizer-BioNTech проти дельта-штаму коронавірусу (B.1.617.2, “індійський”) порівняно з альфою (B.1.1.7, “британський”) після дводозового курсу незначні.
Про це йдеться в дослідженні британських медиків, яке опублікував журнал NEJM, передає Liga.Новини.
За період дослідження альфа була виявлена в 14 837 зразках, дельта – в 4272. Використано дві схеми дослідження. Абсолютні відмінності в ефективності вакцин були більш помітні після першої дози, що підтверджує: потрібно максимально вакцинувати двома дозами вразливі групи людей.
Оцінювалася ефективність у запобіганні COVID-19 з симптомами. Ось порівняння вакцин після:
→ першої дози:
“Пфайзер” – 48,7% проти альфи і 30,7% – проти дельти;
“АстраЗенека” – такі ж показники.
→ другої дози:
“Пфайзер” – 93,7% проти альфи і 88% – проти дельти;
“АстраЗенека” – 74,5% проти альфи і 67% – проти дельти.
Раніше британське Міністерство охорони здоров’я давало попередні цифри: що дві дози AstraZeneca ефективні проти дельти на 60%, і 66% проти альфи, а також що одна доза будь-якої з цих вакцин на 33% ефективна проти симптомів від дельти.
Вчені також детально описали всі обмеження дослідження, в тому числі, наприклад, те, що молодші групи (медики) з більшою ймовірністю отримали “Пфайзер”, а люди в групах клінічного ризику – “АстраЗенека”.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини“В цілому ми виявили високий рівень ефективності вакцин проти симптомів від дельти після двох доз, причому оцінки були лише незначно нижче оцінок проти альфи. Кількість випадків і періодів спостереження поки недостатні для оцінки ефективності проти важких захворювань, включаючи госпіталізацію і смерть”, – підкреслили автори.