Вчені пояснюють, чому ваше тіло здригається, коли ви засинаєте

В одну мить ми поринаємо в глибоке несвідоме, а в інший час нас повертають у реальність … як це грубо з нашого боку зробити таке для … себе.

Це коли-небудь траплялося з вами? Виявляється, це траплялося з більшістю з нас; у деяких людей це відбувається занадто часто. Ви, ймовірно, цікавитеся, чому це відбувається. Дійсно, це дивне видовище.

«Гіпнагогічні ривки»

Так, наші проникливі друзі в білих халатах називають це явище гіпнагогічним ривком. Назва походить від гіпнагогічного стану — перехідного періоду між неспанням і сном. Гіпнагогічні ривки часто називають гіпнотичними ривками.
Гіпнотичні поштовхи зазвичай включають в себе раптові, нестійкі рухи (тобто посмикування або спазми) рук, ніг або всього тіла. Найчастіше гіпнотичні поштовхи виникають при спробі засипати. Цікаво, що багато людей відчувають відчуття падіння безпосередньо перед раптовими м’язовими посмикуваннями і раптовим пробудженням.

Ви коли-небудь здригалися, коли лягали спати? За цим стоїть деяке значення

Дослідники не зовсім впевнені в фізіологічному обґрунтуванні гіпнотичних поштовхів, хоча існує безліч прийнятих теорій. Більшість вчених і лікарів вважають, що ці ривки просто є результатом переходу мозку на більш низьку частоту. Наш мозок виробляє високий рівень активності з моменту, коли ми прокидаємося, до того моменту, коли ми починаємо «заспокоюватися» ввечері; отже, здається ймовірним, що мозок іноді буде намагатися відновити це природний стан активності.



Інша поширена теорія — як мозок реагує на фізичне виснаження. Точніше кажучи, коли ми сильно втомилися, мозок іноді занадто швидко переходить на першу стадію сну замість того, щоб слідувати повільному і більш природному прогресуванню. Зазвичай на першій стадії сну дихальна активність і частота серцевих скорочень сповільнюється; тіло «нерухоме», і наш стан сну досить легкий. Відповідно до теорії захисного механізму, коли наші тіла занадто швидко досягають цього стану через виснаження, мозок може інтерпретувати це як загрозу і ініціювати відповідь у вигляді цього поштовху.

Що стосується відчуттів падіння? Вчені абсолютно впевнені, що ці епізоди є наслідком порушення рівноваги в мозку, що відчувається як відсутність стабілізації. У вас було таке, що ви занадто різко відкидали спинку крісла назад і потім швидко сіпнулися вперед? Чи відчували слабкість, коли вставали дуже швидко? Мозок може також дати сигнал організму відновити стабільність, якщо він відчуває дисбаланс. Як і в попередніх теоріях, це також механізм примусового захисту мозку.

Нам всім потрібен якісний сон, щоб бути продуктивним. Як уже згадувалося, наш мозок відправляє і отримує величезну кількість інформації протягом дня — і це необхідно для того, щоб мозок міг розподіляти, організовувати, обробляти і зберігати цей потік інформації. Крім того, сон дозволяє мозку зміцнювати і консолідувати спогади. Це особливо важливо при перетворенні короткострокової пам’яті в довготривалу. Гіпнотичні поштовхи можуть порушити наш нормальний режим сну, особливо коли вони відбуваються на регулярній основі.

Що призводить до питання: чи можна уникнути гіпнотичних ривків? Відповідь проста: так і ні. Вибачте, оскільки це не дуже проста відповідь. Ось деякі уточнення. Людський мозок — складний орган, що виробляє подразники, які іноді несподівані. Як відомо, мозок зазвичай працює на частотах в певних діапазонах, в залежності від активності. Ці передбачувані частоти діапазону дозволяють нам, наприклад, підтримувати нормальний цикл сну / неспання.

Однак іноді мозок мимоволі генерує сигнали, що виходять за межі нормальних, очікуваних діапазонів частот. Ми відчуваємо ці аномалії різними способами (наприклад, мріємо, втрачаємо час), в тому числі в наших циклах сну / неспання. Реактивна затримка є ще одним поширеним порушником сну, викликаним мимовільною, нестійкою діяльністю мозку.

Тим не менш, є кілька речей, які вчені знають. По-перше, позбавлення сну є пусковим механізмом гіпнотичного посмикування. Недотримання рекомендованої кількості сну (7-9 годин) на частій основі може призвести до гіпнотичних посмикувань.

Відповідь: Хороший сон

Звичайно, це смішна і проста відповідь … але це дуже правильно. Відпрацювання хороших звичок сну: лягати спати і прокидатися в один час; утримання від алкоголю і нікотину; спати 7-9 годин регулярно; прибрати планшет / мобільний телефон / ноутбук; раннє рішення складних завдань; обмеження кількості світла під час сну; і т. д. допоможе обмежити ці посмикування.

Підводячи підсумок варто сказати, що гіпнотичні поштовхи подразнюють і навіть лякають, але вони не є небезпечними. Це навіть не розлад сну.

За матеріалами Пошепки

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини