Вчені розгадали логіку еволюції коронавірусу

Вчені Університету Меріленда, США, визначили, що логіка мутацій коронавірусу полягає в тому, щоб пристосуватися якнайкраще поширюватися по повітрю. Як з’ясувалося, пацієнти, інфіковані Альфа-штамом, видихають в 100 разів більше частинок вірусу, ніж ті, хто заразився COVID-19, що з’явився в Китаї.

Результати відповідного дослідження опубліковано в Clinical Infectious Diseases. З нього випливає, що штам Альфа заразніший за попередні в 18 разів. Тому вчені припустили, що Дельта ще більш пристосований для поширення повітрям, – пише Оbozrevatel.



Дослідження проводилося в період із травня 2020 року до квітня 2021-го, в ньому взяло участь 49 осіб, у яких підтвердилося зараження штамом Альфа і більш ранніми видами коронавірусу. Пацієнти дихали 30 хвилин у маці і без неї, після чого біологи вивчали якість повітря за допомогою апарата Gesundheit-II. У підсумку кількість видихнутих частинок вірусу хворими на Альфа-штам була в 43-100 разів більшою, ніж у інфікованих іншими коронавірусами.

Підсумовуючи дослідження, автори наголосили на необхідності використання індивідуальних засобів захисту, оскільки носіння тканинних або медичних масок скорочує ризик зараження COVID-19 у два рази. Також підприємствам рекомендується ретельне провітрювання та знезараження робочих місць.

Нагадаємо, Альфа-штам коронавірусу, вперше виявлений у Великобританії, здатний “ховатися” від імунної системи людини, що, як припускають вчені, і допомогло йому особливо швидко поширитися і вкоренитися в різних країнах світу. Відзначається, що цей варіант COVID-19 має 23 мутації, які відрізняють його від інших коронавірусів. Мутант, попередньо, може “відключати” першу лінію імунного захисту в людському організмі, щоб отримати більше часу для розмноження.

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини