Вчений дав прогноз щодо розвитку пандемії коронавірусу: Дельта може стати кінцевою точкою

Штам Дельта може стати кінцевою точкою коронавірусної інфекції. Тому найгірша частина пандемії COVID-19 може бути вже позаду.

Такий прогноз дав британський вчений, професор Норіджської медичної школи Університету Східної Англії Пол Хантер. Його статтю опублікували в журналі The Spectator, – пише Оbozrevatel.

Однак він зазначив, що нові мутації коронавірусу загрожують проблемами, набагато небезпечнішими, або обходять зароблений імунітет. Хантер вважає, що у світі не вийде домогтися колективного імунітету до COVID-19. Однак баланс між несприйнятністю і інфекціями знайти можливо.



За словами вченого, дослідження показали, що симптоми коронавірусу будуть поступово наближатися до симптомів легкої форми захворювання. Наприклад, зараз штам Дельта найчастіше проявляється болем у горлі й нежитем.

Ознаки зараження штамом Дельта відрізняються від широко відомих симптомів вихідного штаму коронавірусу. Їх можна легко сплутати з сезонною алергією. Хоча варіант Дельта все ще проявляється з класичними симптомами COVID-19, такими як кашель, задишка і лихоманка, інші симптоми можна помилково сприйняти за застуду або навіть просто алергію.

Штам коронавірусу Дельта вперше зафіксували восени 2020 року в Індії, тому його тривалий час називали індійським. Мутація поширилася в Індії, а потім і в інших країнах світу. Станом на середину липня 2021 року штам Дельта зафіксували в 111 країнах світу, передає ВВС.

За результатами попередніх досліджень, цей варіант коронавірусу в 1,6 раза заразніший від британського Альфа. Крім того, ризик важкого перебігу захворювання у разі інфікування збільшується в 1,45 раза. Водночас симптоми у разі зараження Дельтою класичні для COVID-19.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини