Весняне рівнодення 2021: як відзначається і чого не можна робити

День весняного рівнодення 2021 року випадає на 20 березня. Це момент, коли день за своєю тривалістю прирівнюється до ночі, а потім поступово стає все довшим.

Весняне рівнодення вважається початком астрономічної весни. З давніх-давен люди наділяли його сакральним значенням; багато народів цього дня відзначають настання нового року. Про головні прикмети, традиції – пише OBOZREVATEL.



Що таке весняне рівнодення

Весняне рівнодення в північній півкулі відбувається 20 березня. Через відмінності між календарним і астрономічним роком щороку воно зсувається на кілька годин.

2021 року Сонце 20 березня об 11:37 за Києвом перетне небесний екватор і перейде з південної півкулі до північної, а Земля займе вертикальне положення щодо світила, зазначається в повідомленні кафедри метеорології і кліматології КНУ імені Тараса Шевченка.

День весняного рівнодення вважається початком астрономічної весни: з цього моменту день стає довшим за ніч. На землю приходить тепло, а заморозки припиняються. Коли Сонце знову переходить до південної півкулі, настає осіннє рівнодення – 2021 року воно випадає на 22 вересня.

2021 року Сонце 20 березня об 11:37 за Києвом перетне небесний екватор

Традиції весняного рівнодення

  • З давніх-давен люди наділяли весняне рівнодення містичним значенням. Вважалося, що в цей час не тільки день прирівнюється до ночі, а й в усьому світі світло починає переважати над темрявою.
  • Весняне рівнодення вважається початком нового року в багатьох народів. Його використовують для розрахунку дати найважливіших релігійних свят: в іудаїзмі (Песах), християнстві (Великдень), ісламі (Навруз).
  • Наші пращури на честь рівнодення влаштовували веселі гуляння зі святковим, але пісним застіллям. Свято називалося “Жайворонки”, або “Сороки”, “40 Птахів”.
  • Господині випікали обрядове печиво у формі пташок – “жайворонки”. Діти бігали з ним по селу, наспівуючи пісеньки. Вважалося, що такий ритуал може прискорити повернення птахів з вирію і, відповідно, прихід весни.

Весняне рівнодення вважається початком нового року в багатьох народів
Що потрібно робити в день весняного рівнодення

  • Вважається, що в день весняного рівнодення потрібно прибрати вдома і позбутися всього зайвого – викинути або віддати нужденним старі речі, щоб очистити житло від непотрібної енергетики і звільнити місце для всього нового й позитивного.
  • Рекомендується будувати плани на майбутнє і загадувати бажання. Можна записати їх на папері, чітко, до дрібниць сформулювавши бажане.

Вважається, що в день весняного рівнодення потрібно позбутися всього зайвого

  • Водночас слід попрощатися з негативними думками: наприклад, написати на аркуші паперу про все, що було причиною переживань минулого року, і спалити його.
  • У народі вважається, що весняне рівнодення – ідеальний час для продовження молодості. 20 березня корисними є очищаючі пінні ванни, маски та інші косметичні процедури.
  • Астрологи радять наповнити цей день позитивною енергетикою: веселитися, посміхатися, жартувати, слухати енергійну музику.

Весняне рівнодення – ідеальний час для продовження молодості

Що не можна робити в весняне рівнодення

  • Думати про погане й сумувати, щоб уникнути негативу в майбутньому. За повір’ям, чим веселішим буде весняне рівнодення, тим яскравішим і кращим буде весь рік.
  • Лаятися, злитися, конфліктувати і в цілому допускати негативні емоції, які в День весняного рівнодення особливо небезпечні, тому що можуть породити енергії руйнування в житті.
  • Садити вербу і без свічки ввечері виходити на вулицю: згідно з народною прикметою, нечиста сила влаштовує шабаші, від чого може захистити вогонь.

Прикмети у весняне рівнодення

  • Яка погода на рівнодення – така буде й усі наступні 40 днів.
  • Тепло – нічних заморозків більше не буде.
  • Похмуро і прохолодно – наступні 40 днів ночами будуть заморозки.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини