Пізно ввечері в понеділок, 30 серпня, війська США офіційно припинили свою присутність в Афганістані. Виведення американських військ завершилося, коли останній літак вилетів з аеропорту Кабула.
Військових США в Афганістані немає вперше з 2001 року, повідомляють Reuters і Daily Mail. Американські війська покинули аеропорт на 24 години раніше запланованого термін, – пише Оbozrevatel.
Війська США покинули Афганістан
Про закінчення місії оголосив генерал Френк Маккензі, голова Центрального командування США. Він повідомив, що головний дипломат США в Афганістані Росс Вілсон вилетів останнім рейсом C-17.
До 31 серпня військові встигли евакуювати більшість своїх громадян і тисячі афганців, які намагались утекти з країни. З Кабула силами американців було вивезено понад 114 тисяч осіб за останні два тижні, з них близько 5,5 тисячі – громадяни США.
Незважаючи на це, в руках терористичного угруповання “Талібан”, яке захопило владу в країні, залишилися сотні афганських громадян. Вони намагалися евакуюватися, але не змогли. Серед них є люди із зони ризику – перекладачі, які працювали з військовими США, журналісти, захисники прав жінок.
Таліби відсвяткували виведення військ
За словами очевидців, бойовики “Талібану” відсвяткували виведення військ США з Афганістану і проголосили “повну незалежність”. Коли поширилася інформація про те, що останній рейс місії полетів, таліби провели святкові постріли в повітря. У небі над Кабулом також було видно феєрверки відразу після півночі.
Що відбувається в аеропорту Кабула
Протягом останніх двох тижнів міжнародний аеропорт у Кабулі охороняли й експлуатували американські військові. Зараз “Талібан” почав вести переговори з урядами Катару і Туреччини. Вони просять продовжити польоти цивільних літаків із Кабула, що є єдиним способом покинути Афганістан.
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що в аеропорту Кабула необхідно провести ремонт, перш ніж він буде відкритий для цивільних рейсів. Відзначимо, що Туреччина відповідає за безпеку в аеропорту. Це життєво важливо не тільки для Афганістану, а й для підтримки поставок гуманітарної допомоги та операцій.
За інформацією ООН, понад 18 мільйонів осіб – це більш ніж половина населення Афганістану – потребують допомоги. Крім того, половина всіх афганських дітей у віці до п’яти років страждають від гострого недоїдання під час другої посухи за чотири роки.
Подальші відносини США і Талібану
США заявили, що не планують залишати дипломатів в Афганістані і будуть вирішувати, що робити в майбутньому, на основі дій талібів. Державний секретар США Ентоні Блінкен після виведення військ із Кабула сказав, що Вашингтон вестиме консульську роботу, дипломатію і адмініструвати гуманітарну допомогу з Катару.
Президент США Джо Байден повідомив, що вирішив не продовжувати евакуацію з Афганістану. Він прислухався до рекомендації американських військових. Він сказав, що своєчасне припинення місії було найкращим способом захистити американських солдатів і забезпечити можливість охочим покинути країну. В Афганістані залишилося близько 100 американців, які хотіли виїхати.
Деякі країни, включаючи Великобританію, заявили, що жодна країна не повинна визнавати талібів як уряд Афганістану на двосторонній основі.
“Талібан” – це терористичне угруповання, яке 15 серпня 2021 захопило владу в Афганістані. Головною метою “Талібану” є встановлення ісламського емірату – держави “істинної ісламської системи”, що відмовилася від західної культури. Де-факто з 15 серпня Афганістан уже став державою-ісламським еміратом.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини