Влада Бразилії закликала своїх громадян почекати з вагітністю через пандемію

Через велику кількість випадків захворювання і смертей від COVID-19 міністерство охорони здоров’я Бразилії рекомендувало жінкам за можливості відкласти вагітність.

Про це глава МОЗ країни Рафаель Паренте заявив на пресконференції, передає інтернет-видання Гордон з посиланням на Correio Braziliense.За його словами, під час піку епідемії коронавірусу в країні треба оцінити можливість “відтермінування вагітності до кращого часу, коли вагітність зможе мати спокійніший перебіг”.

Він також нагадав, що під час епідемії вірусу Зіка в Бразилії можна було спостерігати зниження випадків вагітності, яке тривало один-два роки, але потім ситуація нормалізувалася.

Бразильський міністр зазначив, що рекомендація не може стосуватися жінок віком від 42 років, проте для молодих жінок “найкраще зараз буде трохи почекати, поки ситуація трохи зміниться”.

Паренте також повідомив, що міністерство охорони здоров’я Бразилії розглядає можливість занесення всіх вагітних і жінок, котрі нещодавно народили, до національної кампанії з вакцинації проти COVID-19. Згідно із чинними правилами, до плану вакцинації занесли тільки вагітних жінок із супутніми захворюваннями.