Країни-сусіди, до яких варто завітати під час відпустки. Цікаві місця

Для тих, хто влітку планує вирушити у відпустку, але при цьому має обмежений бюджет, чудовий варіант — країни, які знаходяться неподалік. Маються на увазі не лише буквальні сусіди, які межують з нашим кордоном, а й інші ближні держави. Не зважаючи на те, що вся Європа доступна для нас завдяки невеликій відстані та багатьом варіантам прямих перельотів, відпочивати у країнах Євросоюзу — не завжди дешеве задоволення. Та й туристів там удвічі більше, особливо влітку. А небанальні, бюджетні та затишні країни для подорожі — знаходяться навіть ближче!

Хорватія

Хорватія – надзвичайно мальовнича країна, на території якої знаходиться 1185 острови! І всі вони — райські куточки з дикими лісами, чистими пляжами та горами. Куди варто відправитись під час подорожі у Хорватії?



1. Плітвіцькі озера. Не зважаючи на те, що це найбільш відвідуваний природній парк Хорватії — штовхатись між туристами все рівно не доведеться. Адже між 16 озерами та 92 водоспадами — кожен зможе знайти собі тихий куточок. Окрім водяних див можна також дослідити гірські печери, букові та хвойні ліси, а деякі маршрути через парк займуть у вас весь день, так що байдикувати точно не доведеться.

2. Пула. А саме амфітеатр, який називають місцевим колізеєм. Цій дивовижній споруді більш ніж дві тисячі років і при цьому вона чудово збереглась. Виглядає вона не гірше, ніж колізей в Римі, але при цьому туристів тут значно менше.

3. Задар. Морський орган. Містечко на адріатичному узбережжі вражає не лише красою моря, але і його талантом. Саме тут побудовані знамениті музичні сходинки — споруда, яка нагадує орган із вбудованими в середині трубами, через які проходить повітря від морських хвиль, створюючи унікальну мелодію. Тож саме у Хорватії ви маєте змогу почути пісню моря.
4. Бріонські острови — ще один національний парк, але не з озерами, а з островами посеред моря. Знаходяться, до слова, неподалік від міста Пула. В парк входить всього 14 островів, деякі з них зовсім дикі, а на деяких — знаходяться унікальні древні споруди, вік яких сягає навіть І сторіччя нашої ери.

5. Острів Брач — відомий всім туристам, які вже хоча б розглядали варіант відпочинку на морі у Хорватії. Адже саме його фотографії розміщують у всіх туристичних брошурах, як найгарніше місце для пляжного відпочинку. Великий острів знаменитий саме своїм Золотим Мисом, який можна з легкістю переплутати з узбережжям десь на Мальдівах.

Румунія

Румунія – це не тільки Граф Дракула, надзвичайні гори, містичні замки і архітектура часів Габсбургів. Це ще європейська чистота у містах, чудове транспортне сполучення і дороги та досконала розмовна англійська місцевих жителів. Тож можна сміливо відправлятись досліджувати різні куточки країни. А подивитись ту точно є на що! Які місця варто відвідати у першу чергу?


1. Брашов – перлина Трансильванії із старовинним центом. Місто, котре оточене гірським краєвидом. Де казковий замок нагадує логотип “Діснея”, а вузькі вулички і затишна архітектура створюють враження, що ти в маленькому містечку, хоч насправді — це одне із п’яти найбільших міст. Старовинні ворота на вході в місто, через які одразу видно замок — знову натякають нам, звідки автор емблеми “Діснея” міг запозичити ідею. Таке місто чудово підійде для спокійного та неквапного відпочинку. Заодно, можна відвідати місцевий музей мистецтв, де що не картина, то Граф Дракула.

2. Місто Сігішоара – вкрита надзвичайною кількістю квітів, батьківщина того самого Графа Дракули. Існував насправді цей персонаж чи ні? Був він вампіром чи ні? Суперечки ведуться і досі. Але якщо історія ця і відповідає насправді дійсності — то батьківщиною Дракули можна вважати саме це місто, адже тут народився той самий Влад Цепеш, який потім опинився у вигнанні. Що найцікавіше, тепер — у місті йому встановили пам’ятник. А дослідження істориків доводять, що саме румунська назва цього міста була вказана вперше у документах батька знаменитого Дракули.

Та навіть тим, хто не цікавиться подібними містичними легендами — сподобається місто. Різнокольорові будиночки та вимощені бруківкою вузькі вулички, старовинна вежа із годинником, фортеця та центральна площа із виставами, ярмарками й іншими розвагами — створюють відчуття, ніби хтось увімкнув машину часу та переніс вас у минуле.

3. Румунські Карпати — займають третю частину всієї країни! Вони відрізняються від наших гострими верхівками, печерами та такою маленькою дрібничкою, як вулкани. Вони точно зацікавлять любителів гірських походів, які вже обходили всі рідні вершини та готові рушати ще далі. Для початку можна відправитись на Піп Іван Мармароський, маршрут до якого проходить з України та через Румунію і потребує письмового дозволу. А далі можна і обрати якусь вищу верхівку.

Молдова

І знову, надзвичайно легко дістатись, менше туристів ніж у Західній Європі та точно є що подивитись. Чудовий варіант для тих, хто цікавиться виноробством, адже місцеві жителі цінують свої вина та пишаються ними — не менше ніж французи. Що тут скажеш — у них навіть День Вина визнаний офіційним державним святом. Тож і тут ви зможете відправитись на дегустації чи екскурсії виноградниками. Навіть якщо спеціально не заплануєте, все рівно кругом зустрічатимете маленькі приватні виноградники, адже окрім масового виробництва — кожен господар виготовляє свої власні напої. Куди ж варто завітати окрім виноградників?

1. Єдинецькі Товтри — це неймовірної краси пагорби, опинившись серед яких можна випадково подумати, що ти знаходишся десь в Ісландії. Найкращі краєвиди можна побачити біля сіл Трінка, Бринзень та Гордінешть. Водоспади, ущелини та зелень вкрита густим туманом — і все це створено природою задовго до Карпат!

2. Археологічний парк Старий Орхей — скелі та печери, які мають досить незвичайний вигляд та доповнюються річкою. Вони манять своєю красою туристів, шукачів духовної сили та професійних скелелазів і точно сподобаються мандрівникам, котрі полюбляють походи з наметами.

Чехія

Про її красу й говорити марно, а особливо про обов’язковість відвідування Праги. Її можна по праву вважати одною з найбільш гарних, старих та затишних столиць Європи. Але куди завітати, якщо ви вже дослідили це прекрасне місто?

1. Заповідник Чеський Рай — це ціле кам’яне місто, яке оточують старовинні фортеці та вежі і мальовнича природа, з озерами, печерами та скелями. Хочеться гуляти у цьому заповіднику вічно і для цього є всі умови — туристичні піші маршрути, велосипедні доріжки тощо.

2. Чеський Гранд-Каньйон Велика Америка — наскільки крутий, що у ньому знімали справжній вестерн! А саме знаменитого “Лимонадного Джо”. Якщо завжди мріяли побачити місця з американських вестернів, але візу в США поки ще не отримали — ось вам чудова можливість і зовсім неподалік!

Польща

Ця країна, котра межує із нами кордонами, вигідна у першу чергу зручним сполученням: потяги, автобуси, найдешевші перельоти. Другий плюс — це справді адекватні ціни, завдяки яким можна подорожувати між містами та за їх межами, обирати доступне житло і при цьому круто відпочити. Адже у Польщі дійсно варто залишитись на довше, ніж на пів дня між пересадками під час перельоту до Європи. З міст, які варто відвідати, звісно ж обов’язковими є Краків, Вроцлав, Лодзь, Варшава і Люблін. Але й природа в цій країні вражає не менше:

1. Озеро Морське око, що знаходиться у горах Татрах — із кришталево чистою водою, котра відблискує гірські вершини та подвоює і їх красу, і свою. Цей гірський куточок Польщі став одним з найпопулярніших місць серед українських мандрівників за останні декілька років.

2. Не зважаючи на те, що популярність Морського Ока цілком заслужена — це не єдине місце, яке варто відвідати в Татрах. Не менш дивовижною є Долина п’яти ставків, туристичні маршрути через яку були прокладені ще у 19 сторіччі. А один із цих ставків є найбільшим на території усіх Татр. Окрім озер — місцевість вражає своїми флорою та фауною, багато представників яких занесені сьогодні до червоної книги.

3. Рухомі дюни – найбільші у Європі, справжня гордість Словінського національного парку та ще одна причина відвідати Польщу за межами великих міст. Кожен рік вони зміщуються на відстань від 3 до 10 метрів, завдяки силі вітру. У парку є спеціальні високі точки для спостереження за цією красою.

А ви вже вирішили, як урізноманітнити свою наступну мандрівку?

За матеріалами

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини