Всередині Монументу Слави у Львові знайшли записку (фотофакт)

Горельєфи виготовили на Львівській кераміко-скульптурній фабриці, а дві скульптури Берегині і воїна на вагонно-паровозному заводі.
Фото: Ольга Гончар

ФОТО: ОЛЬГА ГОНЧАР

У ногах скульптури Монументу Слави знайшли капсулу із запискою імен працівників заводу, де виливалися Берегиня і Солдат. Про це повідомила директорка Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору» Ольга Гончар, – пише Твоє місто.



У капсулі від тих, хто закладав пам’ятник, у 70-х роках, виявили два списки. Перший список складається зі 108 імен, він має назву «Список передовиков производства Львовского паравозо-вагоноремонтного завода имени ХХІІ съезда КП Украины». А другий список містить 54 імені – «Список передовиков производства, ветеранов труда и войны, участников освобождения и восстановления промышленности г. Львова».

Нагадаємо, 23 липня у Львові демонтували останні фрагменти Монументу слави – скульптури «Батьківщини-матері» та радянського Воїна. Демонтаж монумента коштував місту майже 300 тисяч гривень. Сам процес демонтажу Монументу слави почався ще у 2018 році. Львівська міська рада визнала його аварійним. У березні 2019 року знесли 30-метрову стелу, де було 5 горельєфів радянських солдатів. Зараз вони на зберіганні у музеї «Територія терору». У квітні цього року продовжили демонтаж. У липні цього року завершили переміщення останніх горельєфів монументу.

Над створенням Монументу слави свого часу працювали відомі львівські скульптори Дмитро Крвавич, Еммануїл Мисько та Ярослав Мотика. Горельєфи виготовили на Львівській кераміко-скульптурній фабриці, а дві скульптури – Берегині і воїна – на вагонно-паровозному заводі. Авторам вдалося створити нетиповий на той час пам’ятник, на якому є приховані українські національні елементи.

Водночас, за словами львовознавця Петра Радковця, Монумент Слави у Львові звели на місці цвинтаря, проєкт затверджували у Москві, а символізував він силу радянської влади.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини