Після червневого сезону дощів на одеські пляжі почало приходити все більше відпочивальників. Однак насолодитися морем і сонцем людям заважають величезні зграї сонечок. Цього разу їх помітили на Ланжероні, де вони утворили цілі острови на воді. Водночас екологи повідомили про загибель 2 млн сонечок на Тузлівських лиманах Одещини.
В мережі з’явились фото з пріоритетного одеського пляжу, де червоні “сонечка” вирішили і собі покупатися, завітавши на Ланжерон цілою колонією. OBOZREVATEL зібрав для своїх читачів кадри “сонечкових” островів, передає Обозреватель.
Спочатку відпочивальники помітили на воді підозрілу буру пляму і занепокоїлись, що це може бути якийсь шкідливий викид. Але розглянувши її ближче, виявили, що це полчища сонечок, яких цього року спостерігається незрозуміла навала.
Дехто навіть припустив, що комашки вирішили трохи охолодитися в морі, а дехто вирішив, що сонечка загинули. Проте переживати за милих червоних у крапочку жучків не варто – вони прекрасно вміють плавати.
“Скажу чесно, бачу таке вперше. Хто знає – що це за нашестя сонечок?” – дивується Сергій із Києва, який поділився у Twitter відповідним відео.
Божьи коровки оккупировали одесские пляжи. pic.twitter.com/1jRd0T2ZYU
— Сергей из Киева. (@SergUA63) July 8, 2021
Водночас екологи повідомили, що унаслідок останніх буревіїв та зливи на Тузлівських лиманах Одещини загинули майже 2 мільйони сонечок, які мігрували через цю територію в пошуках основної їжі – попелиць.
Співробітник Національного природного парку “Тузлівські лимани” еколог Іван Русєв розповів, що сотні тисяч сонечок, які долетіли через Тузлівські лимани до суші, оселилися на піщаному пересипу, луках і степових ділянках нацпарку і навіть в очереті.
Але після шквальних буревіїв та зливи на узбережжі Тузлівських лиманів було нараховано майже 2 млн сонечок. Через це з’явилась велика кількість морських бліх (бокоплавів).
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини“Це природа і круговерть у біосфері. Така величезна кількість загиблих сонечок стає їжею для інших тварин, особливо для бокоплавів, яких у солоних лиманах безліч”, – написав Русєв.